niedziela, 2 sierpnia 2020 16:54

Były zawodnik Cracovii i reprezentacji zakażony koronawirusem

Autor Tomasz Stępień
Były zawodnik Cracovii i reprezentacji zakażony koronawirusem

Damian Kapica, zawodnik hokejowej reprezentacji Polski, który od 2015 roku grał w Comarch Cracovii Kraków ma koronawirusa.

Po zakończonym przedwcześnie zakończonym w marcu tego roku sezonie, Kapica chciał zmienić klub i przenieść się za granicę. Wybrał ligę austriacką. Ale chcąc grać w jednym z klubów z tej ligi musiał wykonać testy na obecność koronawirusa jeszcze przed wyjazdem. Jak się okazało – ich wynik był pozytywny.

Co gorsza, Damian Kapica od 19 do 26 lipca przebywał na zgrupowaniu kadry narodowej hokeja w Warszawie. Badaniu na obecność koronawirusa poddał się już po powrocie ze zgrupowania. A więc na zgrupowanie najprawdopodobniej pojechał już chory. Na sytuację zareagował Polski Związek Hokeja na Lodzie.

– O pozytywnym wyniku badania w przypadku Damiana Kapicy dowiedzieliśmy się 1 sierpnia. Natychmiast skontaktowaliśmy się z zawodnikami, trenerami i Państwową Inspekcją Sanitarną – wylicza Mirosław Minkina, prezes Polskiego Związku Hokeja na Lodzie. – Najważniejsze jest zdrowie i dobro zawodników – dodaje szef Związku.

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Krakowie otrzyma od PZHL listę wszystkich osób, które miały bezpośredni kontakt z Damianem Kapicą podczas lipcowego zgrupowania. – Razem z autorytetami w dziedzinie chorób zakaźnych Związek pracuje również nad procedurami dotyczącymi uruchomienia we wrześniu rozgrywek Polskiej Hokej Ligi – informuje Marta Zawadzka, wiceprezes PZHL.

Możliwe jest, że zakażeni koronawirusem są jeszcze dwaj inni zawodnicy reprezentacji. Według portalu hokej.net do grona zakażonych koronawirusem dołączyło kolejnych dwóch graczy. To defensor JKH GKS-u Jastrzębie Arkadiusz Kostek i napastnik GKS-u Tychy Filip Komorski. Inni zawodnicy, którzy byli obecni na zgrupowaniu reprezentacji z niecierpliwością czekają na przeprowadzenie badań i wyniki. Jak podaje portal, nastroje wśród pozostałych zawodników nie są najlepsze.

Damian Kapica ma 28 lat. Pochodzi z Nowego Targu i jest wychowankiem MMKS Podhale Nowy Targ. W sezonie 2009/2010 był najmłodszym zawodnikiem PLH mając wówczas 17 lat. W meczach finałowych przeciwko Cracovii zdobył dwie bramki przyczyniając się do zdobycia mistrzostwa Polski przez Podhale. Od maja 2015 był zawodnikiem Cracovii. Wielokrotnie występował w barwach reprezentacji Polski do lat 18, do lat 20 i w seniorskiej kadrze Polski. Uczestniczył w turniejach mistrzostw świata w 2012 (Dywizja IB), 2017, 2018 (Dywizja IA), 2019 (Dywizja IB).

Fpt: Lowdown, Wikipedia

Kraków

Kraków - najnowsze informacje