wtorek, 23 stycznia 2024 12:43

Chciał pojechać na wakacje do Chorwacji. Okazało się, że padł ofiarą oszustwa

Autor Patryk Trzaska
Chciał pojechać na wakacje do Chorwacji. Okazało się, że padł ofiarą oszustwa

Policja apeluje o ostrożność. Mieszkaniec powiatu suskiego chciał spędzić wakacje w Chorwacji. Gdy mężczyzna wpłacił zaliczkę okazało się, że padł ofiarą oszustwa.

Miała być podróż życia, skończyło się na skradzionych pieniądzach. Do Komendy Powiatowej Policji w Suchej Beskidzkiej zgłosił się 43-leni mieszkaniec powiatu suskiego, który zgłosił, że został oszukany.

Mężczyzna planując tegoroczne wakacje, znalazł atrakcyjną ofertę wynajmu apartamentu w Chorwacji na jednym z serwisów społecznościowych. Skontaktował on się z osobą wynajmującą, która podała się za obywatela Włoch.

Poinformował on 43-latka, że aby wynająć apartament musi on zapłacić zaliczkę w kwocie ponad 1200 złotych na wskazane konto bankowe. Jak tylko wysłał on pieniądze, kontakt z wynajmującym się urwał, a pokrzywdzony zrozumiał, że padł ofiarą oszusta.

Dodatkowo pod ogłoszeniem oszusta zaczęły pojawiać się negatywne opinie innych osób na temat wynajmującego apartament. Sprawę pada Komenda Powiatowa Policji w Suchej Beskidzkiej. Dodatkowo funkcjonariusze apelują o ostrożność podczas wykonywania płatności przez Internet.  

fot. KPP Sucha Beskidzka

Sucha Beskidzka

Sucha Beskidzka - najnowsze informacje

Rozrywka