czwartek, 9 września 2021 06:51

Chciała zabić córkę, a potem skoczyć z mostu. Śledztwo w sprawie mieszkanki Kasinki Małej umorzone

Autor Aleksandra Tokarz
Chciała zabić córkę, a potem skoczyć z mostu. Śledztwo w sprawie mieszkanki Kasinki Małej umorzone

Kobieta chciała zabić swoją 17-letnią córkę, siedmiokrotnie raniąc ją nożem w okolicach brzucha. Następnie sama próbowała popełnić samobójstwo, skacząc z mostu. Prokuratura Okręgowa w Nowym Sączu umorzyła śledztwo w sprawie mieszkanki Kasinki Małej na Limanowszczyźnie.

Do zdarzenia doszło w nocy z 8 na 9 października na terenie gminy Mszana Dolna. Kobieta siedmiokrotnie ugodziła nożem w okolice brzucha swoją niepełnosprawną córkę.

Zamierzonego celu nie osiągnęła, z uwagi na interwencję osób trzecich i natychmiastową pomoc lekarską. 17-latka została przetransportowana śmigłowcem LPR do krakowskiego szpitala. Po tym kobieta usiłowała popełnić samobójstwo, skacząc z mostu. Ta próba okazała się nieskuteczna.

Wówczas doszło do zatrzymania podejrzanej, która trafiła na 3 miesiące do aresztu. Jak informuje Radio Kraków, teraz Prokuratura Okręgowa w Nowym Sączu umorzyła śledztwo, a tę decyzję poprzedziły badania biegłych psychologów. Ci uznali, iż kobieta w momencie próby pozbawienia życia swojej córki była niepoczytalna. Dodatkowo stwierdzili, że istnieje wysokie prawdopodobieństwo, iż kobieta ponownie popełni podobne przestępstwo.

Śledczy zawnioskowali do sądu o umieszczenie kobiety w zakładzie psychiatrycznym. Do tego wniosku musi przychylić się sąd.

fot. ilustracyjne/pixabay

Limanowa - najnowsze informacje