piątek, 23 października 2020 12:40

Chrzanów. Pacjent w izolatce szpitala…z marihuaną

Autor Wiktoria Mitura
Chrzanów. Pacjent w izolatce szpitala…z marihuaną

Lekarz podczas dyżuru w Szpitalu Powiatowym w Chrzanowie wyczuł podejrzany zapach. Jak się okazało pacjent znajdujący się w izolatce miał ze sobą marihuanę. Natychmiast wezwano policję. U mężczyzny znaleziono więcej tego typu substancji.

W szpitalu powiatowym w Chrzanowie doszło, na pewno, do niecodziennej sytuacji. Jeden z lekarzy podczas dyżuru wyczuł i znalazł w sali 42–letniego pacjenta marihuanę. Personel medyczny przekazał policjantom trzy zawiniątka z zawartością narkotyku.

Policja przeszukała również mieszkanie mężczyzny w Trzebini. Na miejscu mundurowi zastali jego 22 – letniego syna.  Podczas przeszukania zabezpieczono łącznie 5,3 kg marihuany oraz 2 krzewy konopi indyjskich. Za takie przestępstwo grozi kara do 10 lat więzienia.

Policja znalazła również przedmioty w postaci m.in. wagi, lamp, folii służące do produkcji i sprzedaży środków odurzających. Syn 42-letniego pacjenta szpitala został zatrzymany, a noc spędził w pomieszczeniach dla zatrzymanych chrzanowskiej komendy.

21 października prokurator Prokuratury Rejonowej w Chrzanowie postawił młodemu mężczyźnie dwa zarzuty za posiadanie znacznej ilości środków odurzających oraz za uprawę konopi indyjskich. Sąd Rejonowy w Chrzanowie przychylił się do wniosku prokuratora i zastosował wobec podejrzanego 3 miesiące aresztu.

Niewykluczone również, że po opuszczeniu szpitala 42 – latek również usłyszy zarzut.

Chrzanów - najnowsze informacje