piątek, 3 czerwca 2022 12:46

O krok od tragedii w Sitnicy. Mężczyznę przygniótł ciągnik

Autor Patryk Trzaska
O krok od tragedii w Sitnicy. Mężczyznę przygniótł ciągnik

Do groźnego wypadku doszło w Sitnicy (powiat gorlicki), gdzie mężczyzna został przygnieciony przez traktor. W akcję ratunkową zostały zaangażowane cztery jednostki straży pożarnej oraz śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Dzisiaj, koło południa służby otrzymały zgłoszenie o wypadku w miejscowości Sitnica (gmina Biecz). 59-letni mężczyzna remontował swój ciągnik, nagle maszyna osunęła się i przygniotła go uniemożliwiając mu poruszanie się.

W akcję ratunkową zostali zaangażowani strażacy z OSP Sitnica, OSP Binarowa OSP Rożnowice i PSP Gorlice.

Początkowo sądzono, że stan poszkodowanego jest bardzo poważny, dlatego w akcji uczestniczył śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Na miejscu, po ocenie stanu poszkodowanego odleciał on do bazy, a 57-latek został przetransportowany karetką do jednego z gorlickich szpitali.  

To już kolejny wypadek w ostatnich dniach z udziałem traktorzystów na terenie województwa małopolskiego. Przedwczoraj (01.06) w Podsarniu 63-letni mężczyzna po powrocie z lasu chciał odpiąć od ciągnika przywiezione drzewo, kiedy pojazd nagle zaczął się staczać, a traktorzysta, chcąc go zatrzymać, poślizgnął się i wpadł pod tylne koło. Z kolei kilka dni wcześniej w Szlembarku traktor wywrócił się i przygniótł 78-letniego mężczyznę.

fot. pixabay

Gorlice - najnowsze informacje