środa, 3 sierpnia 2022 08:22

Ciała obce w soku dla dzieci. GIS bije na alarm!

Autor Katarzyna Jamróz
Ciała obce w soku dla dzieci. GIS bije na alarm!

Główny Inspektorat Sanitarny w jednej z partii soku jabłkowego dla dzieci firmy HiPP wykrył ciała obce. Produkt został wycofany ze sprzedaży.

W wyniku działań Państwowej Inspekcji Sanitarnej w związku ze skargą konsumenta potwierdzono obecność drobnych cząstek o właściwościach magnetycznych w określonej poniżej partii produktu. Obecność ciał obcych w produkcie sprawia, że nie nadaje się on do spożycia przez ludzi.

Jak podano, chodzi o sok "HIPP 100 % Słodkie Jabłka po 4 miesiącu" w butelce o pojemności 200 ml o numerze partii LA98967 i dacie minimalnej trwałości do 31 października 2023 roku.

Szczegóły dotyczące produktów:

Nazwa produktu: HIPP 100% Słodkie Jabłka po 4 miesiącu 200 ml

Numer partii: LA98967

Data minimalnej trwałości: 31.10.2023

wyprodukowano w UE dla HIPP Polska Sp. z o.o., ul. Giełdowa 1, 01-211 Warszawa

Jak informuje GIS, firma HiPP Polska Sp. z o.o. zablokowała wydawanie produktów z magazynu. Rozpoczęła zawiadamianie kontrahentów o konieczności zablokowania produktów do dalszej sprzedaży do czasu wyjaśnienia sprawy. W firmie HiPP prowadzone są intensywnie działania wyjaśniające.

Organy Państwowej Inspekcji Sanitarnej prowadzą postępowanie wyjaśniające w przedmiotowej sprawie we współpracy z podmiotem odpowiedzialnym za produkt.

Inf.: GIS
Fot. Ilustracyjne/Pixabay

W nawiązaniu do tej sprawy HiPP Polska Sp. z o.o. wydał oświadczenie, którego treść publikujemy.

Oświadczenie HiPP Polska Sp. z o.o. z dnia  10.08.2022

W wyniku zgłoszenia od konsumenta Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny wykrył zanieczyszczenia w pojedynczych butelkach soku HiPP 100% SOK  Słodkie Jabłka (200 ml) o numerze partii LA98967, z datą minimalnej trwałości 31.10.2023.

Zapewnienie bezpieczeństwa i najwyższej jakości produktów jest zawsze naszym najwyższym priorytetem, dlatego zgłoszenie potraktowaliśmy niezwykle poważnie. Natychmiast wstrzymaliśmy dostawy produktu. Powiadomiliśmy również o sytuacji naszych klientów handlowych wraz z decyzją o wycofaniu tej partii ze sklepów. W trybie pilnym zleciliśmy niezależnemu laboratorium badania otrzymanych od konsumenta próbek. Wyniki jednoznacznie potwierdzają, że zanieczyszczenia, które były przedmiotem zgłoszenia, nie stanowią zagrożenia dla zdrowia i życia dzieci.

Jeśli zakupiliście Państwo HiPP 100% SOK Słodkie Jabłka (200 ml) o numerze partii LA98967, z datą minimalnej trwałości 31.10.2023, możecie Państwo w każdej chwili skontaktować się z Serwisem dla Rodziców HiPP wysyłając wiadomość przez formularz https://hipp.pl/kontakt/hipp-serwis-dla-rodzicow-formularz  i dokonać wymiany produktu.

HiPP Polska

Zdrowie – zagrożenia i choroby - najnowsze informacje