środa, 3 sierpnia 2022 08:22

Ciała obce w soku dla dzieci. GIS bije na alarm!

Autor Katarzyna Jamróz
Ciała obce w soku dla dzieci. GIS bije na alarm!

Główny Inspektorat Sanitarny w jednej z partii soku jabłkowego dla dzieci firmy HiPP wykrył ciała obce. Produkt został wycofany ze sprzedaży.

W wyniku działań Państwowej Inspekcji Sanitarnej w związku ze skargą konsumenta potwierdzono obecność drobnych cząstek o właściwościach magnetycznych w określonej poniżej partii produktu. Obecność ciał obcych w produkcie sprawia, że nie nadaje się on do spożycia przez ludzi.

Jak podano, chodzi o sok "HIPP 100 % Słodkie Jabłka po 4 miesiącu" w butelce o pojemności 200 ml o numerze partii LA98967 i dacie minimalnej trwałości do 31 października 2023 roku.

Szczegóły dotyczące produktów:

Nazwa produktu: HIPP 100% Słodkie Jabłka po 4 miesiącu 200 ml

Numer partii: LA98967

Data minimalnej trwałości: 31.10.2023

wyprodukowano w UE dla HIPP Polska Sp. z o.o., ul. Giełdowa 1, 01-211 Warszawa

Jak informuje GIS, firma HiPP Polska Sp. z o.o. zablokowała wydawanie produktów z magazynu. Rozpoczęła zawiadamianie kontrahentów o konieczności zablokowania produktów do dalszej sprzedaży do czasu wyjaśnienia sprawy. W firmie HiPP prowadzone są intensywnie działania wyjaśniające.

Organy Państwowej Inspekcji Sanitarnej prowadzą postępowanie wyjaśniające w przedmiotowej sprawie we współpracy z podmiotem odpowiedzialnym za produkt.

Inf.: GIS
Fot. Ilustracyjne/Pixabay

Zdrowie – zagrożenia i choroby - najnowsze informacje