piątek, 29 stycznia 2021 10:29

Ciężkowicka strefa rekreacji i wypoczynku zdemolowana!

Autor Aleksandra Tokarz
Ciężkowicka strefa rekreacji i wypoczynku zdemolowana!

Miejsca rekreacji mają służyć mieszkańcom. Tam mają oni miło i aktywnie spędzić czas z rodziną czy przyjaciółmi. Place zabaw, boiska, korty, siłownie na wolnym powietrzu, czy altany z paleniskiem, w równym stopniu cieszą dorosłych i dzieci. Okazuje się, że nie wszyscy podzielają ten entuzjazm, o czym najlepiej wiedzą mieszkańcy Ciężkowic.

Powyrywana kostka brukowa, ławki we wiacie grillowej, potłuczone szkło, zniszczone ogrodzenie siłowni i placu zabaw – to ponury widok jaki zastali na terenie Towarzystwa Krzewienia Kultury Fizycznej w Ciężkowicach miejscowi. O bulwersującym zdarzeniu, opiekujących się miejscem przedstawiciele gminy powiadomili swoich policjantów.

- Mundurowi obiecali, że nie spoczną dopóki nie ustalą kto stoi za zniszczeniem publicznego mienia i danego słowa dotrzymali. Kilkanaście dni później do komisariatu w Ciężkowicach trafiło trzech mieszkańców miasteczka, z których najmłodszy miał 16, pozostali - 20 i 22 lat. Okazało się, że cała trójka urządziła sobie zakrapianą alkoholem imprezę, podczas której pozbywali się opróżnionych butelek rozbijając je w drobny mak. Dla „zabawy” uderzali własnym ciałem w przęsła ogrodzenia, wyrywając je i łamiąc stalowe konstrukcje. Nim się rozeszli powyrywali jeszcze ławki i kostkę we wiacie grillowej – informuje asp. sztab. Paweł Klimek, rzecznik prasowy tarnowskiej policji.

Kto będzie kandydował na burmistrza Ciężkowic? Zarejestrowano cztery komitety wyborcze
Znane są wszystkie komitety wyborcze, które zarejestrowano w zaplanowanych na 28 lutego przedterminowych wyborach na burmistrza Ciężkowic. Ich organizacja jest konieczna z powodu śmierci dotychczasowego szefa samorządu Zbigniewa Jurkiewicza. Komitetami, które wystawią swoich kandydatów są: KWW Doro…

Wandale usłyszeli zarzut uszkodzenia mienia, do którego dwóch z nich się przyznało. Grozi im od 3 miesięcy do 5 lat pozbawiania wolności. 16-latek odpowiadać będzie przed sądem dla nieletnich.

fot. KMP Tarnów

Tarnów - najnowsze informacje