czwartek, 28 stycznia 2021 13:59

Kto będzie kandydował na burmistrza Ciężkowic? Zarejestrowano cztery komitety wyborcze

Autor Aleksandra Tokarz
Kto będzie kandydował na burmistrza Ciężkowic? Zarejestrowano cztery komitety wyborcze

Znane są wszystkie komitety wyborcze, które zarejestrowano w zaplanowanych na 28 lutego przedterminowych wyborach na burmistrza Ciężkowic. Ich organizacja jest konieczna z powodu śmierci dotychczasowego szefa samorządu Zbigniewa Jurkiewicza.

Komitetami, które wystawią swoich kandydatów są: KWW Doroty Mazur Dobra Zmiana Dla Ciężkowic, KWW Michała Koralika, KWW Rozwój i Środowisko, a także KWW Ciężkowice Nasza Gmina, Nasz Dom.

Do 5 lutego każdy z komitetów musi zgłosić kandydatów na burmistrza. Ten z kolei musi przedstawić komisji listę poparcia, pod którą podpisze się minimum 600 mieszkańców gminy Ciężkowice.

Tarnów. Zmiany w trasie miejskich autobusów. Sprawdź, jak teraz będą kursować
Od 1 lutego autobusy trzech linii będą kursować według nowego rozkładu jazdy. Mowa o liniach 5, 6 i 31. Zmiany w przypadku linii 5 i 6 dotyczą dni roboczych. - Kurs wykonywany na „6”o godz. 6:35 z ul. Pułaskiego, od najbliższego poniedziałku będzie wykonywany jako kurs na „5” o godz. 6:30, również…

Kto będzie kandydował na burmistrza Ciężkowic? W wyborach wystartuje prowadząca gospodarstwo agroturystyczne Dorota Mazur, a także jeden z lokalnych liderów Prawa i Sprawiedliwości, Michał Koralik. W wyborach wziąć udział ma również radny Powiatu Tarnowskiego Stanisław Kuropatwa oraz przedsiębiorca Robert Figas.

fot. Facebook/Gmina Ciężkowice

Tarnów - najnowsze informacje