środa, 3 czerwca 2020 14:07

Co da Ci ubezpieczenie domu? Kiedy warto takie wykupić?

Autor Artykuł sponsorowany
Co da Ci ubezpieczenie domu? Kiedy warto takie wykupić?

Jeśli jesteś świeżo upieczonym właścicielem domu lub mieszkania, z pewnością rozpiera Cię radość. Warto zadbać o to, aby ten stan utrzymał się jak najdłużej. Dlatego już dziś wykup sobie ubezpieczenie domu, które pozwoli Ci spokojnie spać, a w razie awarii uniknąć ogromnych kosztów naprawy. Sprawdź, od czego warto się ubezpieczyć i jak to zrobić?

Kto potrzebuje ubezpieczenia?

Odpowiedź jest prosta. Każdy. Przezorny zawsze ubezpieczony, mówi dawne przysłowie, w którym jest wiele racji. Gdy już dojdzie do pożaru, powodzi czy innej katastrofy, wtedy jest za późno na prewencję. Ubezpieczenie domu lub mieszkania to pierwsza rzecz, jaką powinno się zrobić po zakupie nieruchomości. Banki oferują taką usługę w ramach kredytu, a często nie udzielą pożyczki bez odpowiedniego aktu ubezpieczenia. To dla nich gwarancja, wszak dostajesz od nich sporą gotówkę. Podstawowy zakres ogranicza się do objęcia gwarancją samych murów lokum. Rozszerzone wersje obejmują jeszcze wyposażenie, a także ubezpieczenie od jakiejkolwiek szkody, która może się zdarzyć w trakcie mieszkania. W przypadku domu warto ubezpieczyć całą ziemię i znajdujące się na niej wyposażenie, takie jak brama wjazdowa, ogrodzenie i meble ogrodowe.

Ubezpieczenie domu w trakcie budowy

Mimo że jeszcze nie wykończony, taki dom także potrzebuje ubezpieczenia. Szczególnie gdy zostaje bez opieki, bo przecież na placu budowy zazwyczaj nikt nie mieszka. Warto więc wykupić ubezpieczenie domu, które obejmuje okna, drzwi, garaż lub warsztat, a przede wszystkim samą konstrukcję. Jeśli dojdzie do kradzieży materiałów budowlanych, możesz liczyć na odszkodowanie. Po zakończeniu budowy po prostu zmień specyfikację umowy, aby zabezpieczyć się przed kradzieżą z włamaniem. W ten sposób wszelkie kosztowności, które posiadasz, będą objęte odszkodowaniem. Pokryje ono też wszelkie koszty naprawy i wymiany stolarki okiennej, która uległa uszkodzeniu.

Ochrona przed ryzykiem

Posiadanie nieruchomości wiąże się z wieloma wypadkami, do których może dojść na przestrzeni lat. Mowa tu m.in. o zalaniu na skutek pęknięcia rury, zarówno u Ciebie, jak i u sąsiada, pożaru w wyniku przepięcia instalacji elektrycznej. Dlatego tak ważne jest wykupienie ubezpieczenia domu. Pomyśl też o OC, które zabezpieczy Cię w przypadku, gdy Twoi domownicy wyrządzą komuś jakąś szkodę. Gdy to Ty zalejesz sąsiada albo zarysujesz mu auto, to ubezpieczyciel zapłaci mu za Ciebie.

Styl Życia

Styl Życia - najnowsze informacje