poniedziałek, 23 stycznia 2023 09:19

Co powinieneś zrobić gdy zepsuje się twój samochód?

Autor Artykuł sponsorowany
Co powinieneś zrobić gdy zepsuje się twój samochód?

Niezależnie od tego czy masz samochód osobowy, ciężarówkę czy motocykl, w każdej chwili twój pojazd może się zepsuć i jest to w większości sytuacji niezależne od ciebie. przypadku awarii układu kierowniczego, układu hamulcowego bądź układu zawieszenia, holowanie przez inny pojazd może być niemożliwe, dlatego w takiej sytuacji powinieneś wezwać na miejsce zdarzenia pomoc drogową. Niezależnie od tego czy do zdarzenia dojdzie w centrum miasta, czy na jego obrzeżach, jeżeli będziesz miał kontakt do profesjonalnej pomocy drogowej, fachowcy przyjadą na miejsce nawet w kilkanaście minut.

Ponieważ do kolizji, wypadków bądź innych awarii związanych z samochodem, nie dochodzi codziennie, z pewnością nie znasz się na cenach za pomoc drogową i nie wiesz, ile może kosztować finalnie usługa pomocy na miejscu bądź transport za pomocą lawety. Już w chwili, kiedy dzwonisz na pomoc drogową możesz zapytać się o warunki zapłaty, a także czy będziesz mógł zapłacić za lawetę kartą czy w grę wchodzi tylko gotówka. Tutaj ma także znaczenie możliwość zabrania kierowcy i pasażerów przez lawetę, dlatego o tą kwestię także powinieneś zapytać przez telefon. Jeżeli do usterki bądź wypadku samochodowego doszło na autostradzie, bezwzględnie musisz zadzwonić po pomoc drogową, albowiem holowanie pojazdów na autostradach jest zabronione.

W jakich sytuacjach będzie ci potrzebna pomoc drogowa?

Pomoc drogowa niezbędna jest nie tylko w sytuacji kolizji bądź wypadku samochodowego, czasem dochodzi do różnego rodzaju awarii, z którymi nie umiemy sobie poradzić samodzielnie i musimy zadzwonić właśnie po pomoc drogową. W zależności od tego, o jakiej usterce mówimy, może być potrzebna doraźna pomoc drogowa, gdzie fachowcy udzielą pomocy na miejscu zdarzenia, bądź będzie istniała konieczność transportu pojazdu do mechanika samochodowego czy pod inny wskazany przez nas adres.

Do najczęstszych powodów, kiedy wzywamy pomoc drogową, należy zaliczyć brak paliwa, wymianę za pieczonego koła, spadek ciśnienia oleju w silniku czy też przegrzanie się silnika. Każde z tego typu usterek uniemożliwia dalsze prowadzenie samochodu, a w przypadku skorzystania z pomocy drogowej, można ją szybko usunąć i ruszyć dalej w drogę. Jeżeli jednak okaże się że nie jest to tylko mała usterka, którą można naprawić na miejscu lub jeśli doszło do stłuczki bądź kolizji samochodowej, może się okazać że transportem naszego samochodu musi zająć się profesjonalna laweta Kraków.

Holowanie a laweta – kiedy możemy skorzystać z poszczególnych usług?

Jeżeli dojdzie do niegroźnej awarii bądź będzie to tylko drobna kolizja, możemy zadzwonić po znajomego, który odholuje nasz pojazd pod wskazany adres bądź do zaprzyjaźnionego warsztatu samochodowego. Jeżeli jednak któryś z najważniejszych układów samochodowych został trwale uszkodzony, holowanie takiego pojazdu jest prawnie zabronione, a jedyny sposób na jego transport to laweta, która musi także posiadać aktualne uprawnienia.

Z usług pomocy drogowej możesz korzystać przez całą dobę

Jedną z najważniejszych zalet pomocy drogowej jest działalność prowadzona przez całą dobę. Dlatego niezależnie od tego, kiedy zepsuje ci się samochód, zawsze możesz liczyć na fachową pomoc. Wystarczy że będziesz miał zapisany numer do pomocy drogowej, aby móc skorzystać z profesjonalnych usług niezależnie od pory dnia i nocy. W zależności od powagi sytuacji oraz rozmiarów awarii, pomoc drogowa naprawia usterkę na miejscu, bądź transportuje pojazd do warsztatu samochodowego.

Motoryzacja

Motoryzacja - najnowsze informacje

Rozrywka