czwartek, 15 października 2020 10:27

Coinbase Pro czy Binance - która giełdę kryptowalut wybrać?

Autor Głos 24
Coinbase Pro czy Binance - która giełdę kryptowalut wybrać?

Coinbase Pro i Binance to dwie najpopularniejsze marki związane z handlem kryptowalutami na całym świecie. Codziennie miliony użytkowników korzysta z tych platform w ponad 180 krajach na praktycznie każdym kontynencie. Doskonale sprawdzą się zarówno dla początkujących użytkowników, jak i wprawionych traderów z grubszymi portfelami.

Dla każdego nowicjusza w świecie kryptowalut dostępność tak dużej różnorodności giełd i monet może wprawiać w zakłopotanie. Do najpopularniejszych propozycji z pewnością zaliczają się Coinbase Pro i Binance. Niezależnie od stopnia zaawansowania użytkownika, nie ma jednoznacznej odpowiedzi na pytanie, która z tych firm jest lepsza. Wybierając jedną z nich należy wziąć pod uwagę mnóstwo czynników, takich jak dostępne monety, opłaty czy obecność depozytu zabezpieczającego. Przedstawiamy najważniejsze informacje dotyczące obu platform.

Coinbase Pro - świetne rozwiązanie dla początkujących użytkowników

Coinbase to jedna z najpopularniejszych, a zarazem najdłużej działających platform związanych z handlem kryptowalutami. Stworzono ją w 2012 roku z siedzibą w San Francisco w USA. Dostęp do niej ma ponad 100 krajów i chociaż zasoby wirtualnych monet są ograniczone, to z pewnością korzystną opcją jest możliwość wykonywania przelewów w walucie FIAT, aby uzyskać kryptowaluty i odwrotnie. Wielu użytkowników do rejestracji skusiły doskonałe opinie o Coinbase PRO oraz wsparcie dużych firm inwestycyjnych. Choć jeszcze do niedawna platforma zapewniała jedynie dostęp do Bitcoin, Bitcoin Cash, Ethereum i Litecoin, to obecnie można wybierać spośród 17 zasobów cyfrowych. Jeśli interesuje Cię aktualny Coinbase rating możesz skorzystać ze strony internetowej: https://cryps.pl/gielda/coinbase-pro/.

Wiele początkujących użytkowników twierdzi, że Coinbase Pro jest łatwiejsze w użytkowaniu. Platforma charakteryzuje się dobrze zaprojektowanym, uproszczonym do minimum interfejsem, dzięki czemu nowicjusze mają większą kontrolę nad wykonywanymi krokami. Świetnie nada się dla osób bez doświadczenia w kupowaniu i sprzedawaniu kryptowalut. Coinbase Pro znany jest z wysokich opłat, na które wpływ mają między innymi kwoty transakcji czy używana metoda płatności. Standardowe stawki zwykle mieszczą się w granicach od 1,49% do 4%. Dużą zaletą Coinbase jest bezpieczeństwo. Platforma udostępnia opcje, takie jak hasła i uwierzytelnianie dwuskładnikowe oraz powiadomienia w przypadku logowania się z nowego IP.

Binance - giełda kryptowalut z szerokim spektrum możliwości

Mimo, że giełda kryptowalut Binance działa stosunkowo niedługo, a konkretnie od 2017 roku, to pod względem ilości użytkowników znajduje się w czołówce. Firma kilkakrotnie zmieniała swoją siedzibę - początkowo funkcjonowała w Szanghaju, a następnie w Hong-Kongu, aby osiąść na stałe na Malcie, gdzie znaleziono najlepsze warunki prawne. Obecnie ma do zaoferowania ponad 500 różnych walut cyfrowych. Jeśli chcesz uzyskać dostęp do Binance rating możesz sprawdzić stronę internetową: https://cryps.pl/gielda/binance/.

Binance jest nieco trudniejszy w obsłudze, dlatego większość użytkowników wybiera go po zdobyciu doświadczenia na innych giełdach. Aktualnie platforma umożliwia wybór pomiędzy dwoma interfejsami: podstawowym i zaawansowanym. Jeśli chodzi o prowizje w Binance to są one najniższe na rynku i utrzymują się na poziomie 0,1% za transakcję. Dodatkowo istnieje możliwość obniżenia tej wartości. Środki bezpieczeństwa w Binance są nieco mniej przejrzyste, ale na platformie dostępna jest weryfikacja 2FA i poczty e-mail.

Finanse i Gospodarka

Finanse i Gospodarka - najnowsze informacje