środa, 3 lutego 2021 09:07

Coraz więcej osób decyduje się na zakup oczyszczacze powietrza

Autor Artykuł sponsorowany
Coraz więcej osób decyduje się na zakup oczyszczacze powietrza

To, czym oddychasz, wpływa na twoje zdrowie bardziej, niż by się wydawało. W Polsce przez wiele miesiące widać smog, zwłaszcza w dużych miastach, a znajdujące się w nim szkodliwe związki przyczyniają się do rozwoju wielu chorób. To m.in. dlatego oczyszczacze powietrza cieszą się takim powodzeniem.

Aglomeracje miejskie wiążą się z dużym zanieczyszczeniem powietrza. Wychodząc na zewnątrz, można poczuć nieprzyjemny zapach, w ustach pojawia się specyficzny smak i ciężej się oddycha. Poza tym wdychając zanieczyszczenia, narażasz się na liczne choroby układu oddechowego i krążenia, czy nowotwory. Obywatele naszego kraju z każdym rokiem są tego bardziej świadomi i chcą zadbać o jakość powietrza przynajmniej w swoim domu lub miejscu pracy. Pomagają w tym oczyszczacze powietrza, co wyjaśnia rosnący popyt na tego typu urządzenia.

Oczyszczacz powietrza – jak to działa?

W największym skrócie można powiedzieć, że oczyszczacz zasysa powietrze znajdujące się w pomieszczeniu, następnie filtry znajdujące się wewnątrz eliminują szkodliwe związki, a na koniec czyste powietrze trafia z powrotem do pomieszczenia. W sprzedaży jest mnóstwo różnych produktów. Nie trudno się domyślić, że nie są one tak samo efektywne.

Najczęściej wewnątrz oczyszczacza znajduje się kilka filtrów, a każdy z nich wyłapuje cząsteczki innej wielkości. Dobre urządzenie powinno mieć filtr wyłapujący większe cząstki jak kurz, czy sierść, filtr eliminujący lotne odpowiedzialny za związki organiczne oraz filtr odpowiadający za wychwytywanie cząsteczek PM 2.5 i PM 10. Niektóre oczyszczacze posiadają jonizator i opcję nawilżania. Ponadto poszczególne modele różnią się powierzchnią, jaką oczyszczają. Jedne są wydajne w pomieszczeniach o metrażu 20 m2, inne 30 m2, a inne 50 m2 i więcej. Aby oczyszczacz efektywnie działał przez lata, należy pamiętać o wymianie filtrów w częstotliwości wskazanej przez producenta.

Kto powinien zainwestować w oczyszczacz powietrza?

Z pewnością jest to sprzęt dla ciebie, jeśli mieszkasz w dużym mieście z dużym zanieczyszczeniem powietrza. Korzystając z oczyszczacza, zadbasz o to, by zmniejszyć ryzyko poważnych chorób w przyszłości. Osoby, które już używają oczyszczaczy, podkreślają, że oddycha im się w domu znacznie lepiej.

Inwestycję w dobrej jakości oczyszczacz powietrza koniecznie weź pod uwagę, jeśli ktoś z twoich bliskich ma zdiagnozowaną chorobę układu oddechowego lub alergię. Oczyszczacze eliminują z pomieszczenia nie tylko zawieszone pyły smogu, ale też alergeny, jak wspomniany kurz. Wysokiej klasy urządzenia unieszkodliwiają także chorobotwórcze bakterie, wirusy i grzyby. Korzystanie z oczyszczacza jest zatem ochroną przed różnymi infekcjami, w tym sezonowymi.

Oczyszczacz powietrza jest również dla ciebie, jeśli ktoś z domowników pali papierosy. Urządzenie skutecznie wyeliminuje z powietrza nieprzyjemny dym tytoniowy, a wraz z nim szkodliwe związki. Chociaż najczęściej z oczyszczaczy korzysta się w sezonie grzewczym, kiedy smog jest bardziej wyczuwalny, warto go włączać przez cały rok. Chociażby przez wzgląd na eliminację drobnoustrojów i alergenów.

Zdrowie i Uroda

Zdrowie i Uroda - najnowsze informacje