poniedziałek, 20 grudnia 2021 10:54

To niesamowity pomysł! Czekając na autobus na tarnowskiej Grabówce nie sposób się nudzić

Autor Aleksandra Tokarz
To niesamowity pomysł! Czekając na autobus na tarnowskiej Grabówce nie sposób się nudzić

Czekając na autobus na tarnowskiej Grabówce nie sposób się nudzić. Sześć przystanków w tym rejonie zdobią już specjalne archiwalne zdjęcia i grafiki, które opowiadają o historii tej części miasta.

Pomysł na urozmaicenie przystanków powstał jeszcze w 2019 roku, kiedy zawieszone zostały pierwsze, archiwalne zdjęcia na wiacie przy ulicy Lwowskiej i Goslara. – Ta inicjatywa spotkała się z dużym zainteresowaniem ze strony mieszkańców, więc postanowiliśmy zrobić ich więcej. Niestety pandemia nieco pokrzyżowała nam plany i dopiero w tym roku udało nam się dokończyć pomysł – mówi pomysłodawczyni i koordynatorka akcji, Krystyna Drozd, przewodnicząca Rady Osiedla „Grabówka”.

Na pozostałych przystankach: Lwowska – Krupnicza, Lwowska – Kowalska, Lwowska – Starodąbrowska, Starodąbrowska – Słoneczna oraz Słoneczna - Fatimskiej zawisły w grudniu kolejne grafiki i informacje. Znajdują się na nich fotografie powojenne i z początku dwudziestego wieku, które użyczyło Muzeum Okręgowe w Tarnowie oraz grafiki wykonane przez tarnowskiego artystę, Michała Porębę. Przeczytać też można o historii Grabówki oraz zapoznać się z wieloma ciekawostkami z tej części miasta.

- Mieszkaniec stojąc na przystanku może się czegoś dowiedzieć o Grabówce. To też dowód na to, że wiaty mogą po prostu ładnie wyglądać – dodaje koordynatorka.

Historyczne plakaty zostały zawieszone dzięki pomocy Zarządu Dróg i Komunikacji, a sfinansowane zostały z tegorocznego budżetu Rady Osiedla Grabówka. W planach jest także ozdobienie kolejnych przystanków w taki sam sposób.

inf. UM Tarnów, fot. Fanpage Rady Osiedla "Grabówka"

Tarnów - najnowsze informacje