sobota, 20 stycznia 2024 08:18

„Czy jest nadzieja dla Kościoła?”. Będą się uczyć, jak skutecznie ewangelizować

Autor Mirosław Haładyj
„Czy jest nadzieja dla Kościoła?”. Będą się uczyć, jak skutecznie ewangelizować

W dniu 27 stycznia 2024 roku w nowej siedzibie wspólnoty Głos na Pustyni w Krakowie odbędzie się wyjątkowe spotkanie, które połączy siły i serca liderów wspólnot, ruchów i stowarzyszeń Archidiecezji Krakowskiej. -To nie tylko zwykłe spotkanie, a wydarzenie, które wypełni przestrzeń modlitwą, słuchaniem Bożego przesłania dla Kościoła krakowskiego oraz poszukiwaniem nowych, skutecznych dróg ewangelizacji -przekazują organizatorzy. Tematem przewodnim wydarzenia jest pytanie: Nadzieja dla Kościoła, czy Kościół Nadziei?

Ksiądz Mariusz Susek, Przewodniczący Sekretariatu ds. Nowej Ewangelizacji Archidiecezji Krakowskiej, z pasją zapowiada: -Jezus wyraźnie wskazał drogę rozwoju i wzrostu Kościoła. Idąc za Jego Słowem, spotkamy się w gronie liderów, którzy na co dzień animują wspólnoty Kościoła, aby słuchać głosu naszego Mistrza.

Spotkanie nie tylko integruje środowiska modlitewne i ewangelizacyjne, ale także stanowi szansę na poszukiwanie skutecznych metod ewangelizacji we współczesnych czasach. Poza wystąpieniami zaproszonych gości program obejmuje także mszę świętą oraz wymianę doświadczeń, tworząc przestrzeń do otwartej dyskusji na temat misji i wyzwań.

-Chociaż spotkanie ma charakter otwarty, z myślą o skutecznej integracji środowisk, liczba przedstawicieli danej wspólnoty została ograniczona do trzech osób

-informują organizatorzy.

Do wzięcia udziału zaproszone są zarówno osoby świeckie, jak i duchowni.

-Niezapomniane przeżycia, inspirujące rozmowy i głęboka refleksja nad misją Kościoła - to wszystko czeka na uczestników "Skutecznej Ewangelizacji 2024"

-podkreślają organizatorzy.

Organizatorem wydarzenia jest Sekretariat ds. Nowej Ewangelizacji Archidiecezji Krakowskiej.

Kraków - najnowsze informacje

Rozrywka