poniedziałek, 23 maja 2022 11:13, aktualizacja 3 lata temu

Czy tatuaż jest bezpieczny?

Autor Artykuł sponsorowany
Czy tatuaż jest bezpieczny?

Czy wiesz, że nawet 12% światowej populacji posiada przynajmniej jeden tatuaż na ciele? Niegdyś trwały malunek na ciele był talizmanem, symbolem, świadczył o przynależności do danego środowiska. Dzisiaj bardzo często jest zwyczajnie ozdobą ciała, a popularność robienia tatuażu wynika z mody. Jeśli i Ty decydujesz się na taki dekor swojego ciała, pamiętaj, aby zachować wszelkie środki ostrożności. Przede wszystkim wybierz studio wyposażone w profesjonalne akcesoria i takie, które należycie dba o sterylne warunki. Dowiedz się więcej.

Jak tatuaż działa na skórę?

Prawidłowo wykonany tatuaż oraz zachowanie szczególnych warunków bezpieczeństwa i higieny pozwala cieszyć się trwałym rysunkiem na skórze bez żadnych przykrych konsekwencji. Technika robienia tatuażu zakłada wprowadzenie pod warstwę skóry barwnika. Jeśli jest on nietoksyczny, a ludzki organizm w pełni go toleruje, nie musisz mieć żadnych obaw. Rzadko zdarza się, aby klient studia tatuażu miał uczulenie na barwnik.

Kolejny aspekt to wymienne kartridże do tatuażu. W profesjonalnym studio stawia się na igły najlepszej jakości i oczywiście wymienne po każdym kliencie. Cały zabieg musi być optymalnie sterylny.

Pamiętaj jednak, że robienie tatuażu jest bolesne, a skóra po każdej sesji jest zaczerwieniona i obrzęknięta. Taki stan trwa dosłownie kilka dni w wyniku jej podrażnienia. Jeśli klient stosuje porady tatuażysty i w odpowiedni sposób pielęgnuje i zabezpiecza fragment, na którym został wykonany trwały malunek, skóra szybko się goi, a tatuaż nie wpływa negatywnie na jej kondycję.

Jak dbać o skórę, na której jest tatuaż?

Całkowicie wygojona skóra, na której został wykonany tatuaż, nie wymaga żadnej, szczególnej pielęgnacji. Specjalne zasady muszą być jednak wdrożone zaraz po wykonaniu trwałego rysunku na ciele. Świeży tatuaż należy przemywać czystą wodą kilka razy dziennie, Zaraz po sesji na tatuaż zakładana jest specjalna folia ochronna, którą można zdjąć po 2 dobach. Od tego czasu warto ten fragment skóry smarować maścią silnie nawilżającą i o działaniu przeciwzapalnym. Osoby, które wykonały świeży tatuaż, nie powinny spożywać alkoholu, nie jest również zalecane opalanie tego fragmentu ciała. Co więcej, nawet kiedy tatuaż całkowicie się zagoi, należy chronić go kremami z wysokimi filtrami.

Możliwe, przykre konsekwencje robienia tatuażu

Jeśli tatuaż nie zostanie wykonany w profesjonalnym studio i przy użyciu sterylnych narzędzi oraz jednorazowych igieł, zachodzi ogromne ryzyko wprowadzenia do organizmu czynników infekcyjnych. Niezagrażający jest stan zapalny czy reakcja alergiczna w wyniku użycia słabej jakości akcesoriów, ale znacznie większe zagrożenie powstaje, jeśli pod uwagę weźmiemy niebezpieczne, nieuleczalne choroby wirusowe, jak WZW typu C czy HIV. Podczas wykonywania tatuażu w niewłaściwych warunkach może także dojść do zanieczyszczenia skóry. Aby uniknąć przykrych konsekwencji, wybierz studio tatuażu, w którym zachowuje się specjalne warunki ostrożności i higieny. Dzięki temu będziesz cieszyć się ozdobą swojego ciała bez żadnych powikłań.

Styl Życia

Styl Życia - najnowsze informacje

Rozrywka