środa, 10 sierpnia 2022 12:30

Czy warto zdecydować się na wykładziny podłogowe?

Autor Artykuł sponsorowany
Czy warto zdecydować się na wykładziny podłogowe?

Płytki ceramiczne i panele to bez wątpienia jedne z tych rozwiązań, które najczęściej były wybierane w kwestii wykończenia podłóg. Uważano bowiem, że materiały te charakteryzują się wyjątkową trwałością oraz estetyką. Jednocześnie do łask w wielu trendach wnętrzarskich powracają wykładziny podłogowe. Choć mogłoby się wydawać, że wykładziny te na kilka lat zniknęły z kręgu naszych zainteresować, to obecnie jednak powracają one ze zdwojoną siłą, dodatkowo runek wykładzin obecnie oferuje ogromne możliwości wyboru, więc każdy zainteresowany będzie mógł znaleźć "coś" dla siebie. Jednak czy rzeczywiście warto stawiać na wykładziny podłogowe?

Wykładzina podłogowa i jej wytrzymałość

Nie da się ukryć, że do tej pory naszym faworytem w wykańczaniu podłóg do tej pory były panele i płytki ceramiczne. Uważaliśmy, że są one materiałem wytrzymałym i odpornym, choć mieliśmy jednocześnie świadomość tego, że nie jest to materiał najtańszy. Niemniej użytkownicy paneli czy płytek doskonale wiedzą, że już upuszczenie ciężkiego przedmiotu może poskutkować pęknięciem lub uszkodzeniem delikatnej powłoki. Dodatkowo każde przesunięcie mebli - szczególnie w przypadku paneli - doprowadzi do nieestetycznych zarysowań i przetarć. W tym momencie właśnie wykładzina podłogowa wyraźnie zaznacza swoją przewagę nad innymi materiałami. Jeśli zdecydujemy się na elastyczne wykładziny PVC, możemy być pewni tego, że zniesie ona nawet najsurowsze traktowanie. Są one odporne nie tylko na uszkodzenia mechaniczne, ale także na:

  • odkształcenia;
  • zarysowania;
  • silne detergenty;
  • zaplamienia.

Jak więc widać, jeśli chcemy cieszyć się estetyczną podłogą przed maksymalnie długi czas, to wykładzina podłogowa jest tego gwarancją.

Wykładziny podłogowe, które łatwo można utrzymać w czystości

Wydawać by się mogło, że w przypadku paneli i płytek ich sprzątanie nie powinno sprawiać większych problemów. Jednocześnie, zbyt agresywne środki czyszczące, mogą szybko doprowadzić do zdarcia delikatnej powłoki, którą są one pokryte. Wówczas cały efekt estetyczny pryśnie jak bańska mydlana. W tym momencie znów warto zwrócić się w stronę wykładziny podłogowej. Nawet modele dywanowe, czy nawet zwykłe linoleum wykazuje się wyjątkową odpornością nawet na intensywne czyszczenie i odkurzanie. Wykładzinę podłogową- ze względu na tworzywo z którego jest ona wykonana - bardzo ciężko jest zarysować. Dodatkowo jej gładka i nieco śliska powierzchnia sprawia, że bardzo łatwo można z niej zebrać wszelakie zabrudzenia. Niektóre modele mogą mieć również właściwości antystatyczne, co zapobiegnie osadzaniu się drobinek kurzu. Jasno więc wynika, że wykładzina podłogowa może być również wyjątkowo przyjazna dla alergików.

Tanie i estetyczne wykończenie podłogi? Wykładzina to zagwarantuje!

Chcąc mówić o zaletach wykładziny podłogowej, nie można pominąć również faktu, że występuje ona w różnorodnych modelach. Nie będzie więc najmniejszego problemu ze znalezieniem wykładziny z nadrukowanym na niej motywem drewnianych desek, a także nie będzie problemu z dopasowaniem takiej, która będzie przypominała dywan. Co ciekawe, obecnie istnieje również możliwość zamówienia spersonalizowanej wykładziny podłogowej, na której możemy umieścić dowolny nadruk. W ten sposób możemy wykreować w swoim wnętrzu niesamowitą atmosferę, co przy wykorzystaniu paneli lub płytek będzie trudne do osiągnięcia. Finalne warto również podkreślić, że wykładzina podłogowa - mimo swoich niekwestionowanych walorów - dalej pozostaje rozwiązaniem wyjątkowo ekonomicznym. Warto więc rozważyć jej zastosowanie.

Styl Życia

Styl Życia - najnowsze informacje