czwartek, 8 września 2022 14:06

Czym kierować się przy wyborze kasku integralnego? Podpowiadamy!

Autor Artykuł sponsorowany
Czym kierować się przy wyborze kasku integralnego? Podpowiadamy!

Kaski integralne są odpowiednie dla wszystkich bikerów. Niska waga, doskonała wentylacja oraz wysoki poziom bezpieczeństwa sprawiają, że będzie to doby wybór niezależnie od preferowanego stylu jazdy. Podpowiadamy, na jakie cechy warto zwracać uwagę podczas zakupu.

Dlaczego warto postawić na kask integralny z blendą?

Motocykliści dokonujący zakupu nowego kasku często zwracają uwagę na wbudowaną blendę przeciwsłoneczną. Oślepiające promienie słoneczne obniżają komfort i bezpieczeństwo jazdy oraz niekorzystnie wpływają na nasze oczy. Sprawiają, że wzrok traci ostrość, a co za tym idzie – zawęża się pole widzenia.

O ile kierowca samochodu z powodzeniem może używać zwykłych okularów przeciwsłonecznych, tak motocyklista napotka tutaj istotny problem. W przypadku nagłego zmniejszenia ilości światła (np. w tunelu lub w lesie) oczy potrzebują nawet kilku sekund, aby się przystosować. Szofer zdejmie wówczas okulary, natomiast biker, który chce zachować pełne bezpieczeństwo na drodze, nie ma takiej możliwości.

Właśnie dlatego dobrym rozwiązaniem jest zastosowanie blendy przeciwsłonecznej. Producenci stosują różne mechanizmy jej opuszczania oraz różne stopnie przepuszczalności światła. Duży wybór pozwala na dopasowanie blendy do swoich indywidualnych potrzeb. Przed zakupem warto sprawdzić, czy w pełnym słońcu masz zapewniony odpowiedni komfort widzenia.

Innym rozwiązaniem jest kask z ciemnym wizjerem. Należy jednak pamiętać, że nie nadaje się do jazdy po zmroku. Trzeba go wówczas zastąpić wizjerem przezroczystym.

Jaki kask integralny do 500 zł? Sprawdź te modele!

Czy wiesz, że dobra jakość może iść w parze z korzystną ceną? W najlepszych sklepach bez trudu znajdziesz ciekawe kaski integralne retro oraz wiele modeli, na które wydasz mniej niż 500 złotych! Przekonasz się o tym, przeglądając kaski integralne na stronie Dobrych Sklepów Motocyklowych.

Przykładem może być kask integralny sportowy Ozone Arrow, dostępny w kilku wersjach kolorystycznych. Posiada wbudowaną blendę, wizjer z powłoką antyparującą, szybę odporną na zarysowania i wypinane wnętrze.

Kask Sportowo-turystyczny Ozone Arrow (299 zł)

Zarówno do sportowej, jak i miejskiej jazdy sprawdzi się kask integralny HJC CS-15. Jest to model z zaawansowaną skorupą APC. Został wyposażony w ACS (Advenced Channeling Ventylation System), czyli system zaawansowanej wentylacji. Do tego należy dodać m.in. mechanizm szybkiej wymiany szyby RapidFire czy odporny na zarysowania wizjer z powierzchnią odbijającą promienie UV.

Kask integralny HJC CS-15 (499 zł)

Szukasz dobrego kasku integralnego? Zamów go przez Internet!

Zakup akcesoriów motocyklowych przez Internet – zwłaszcza kasków, butów i odzieży – może wiązać się z ryzykiem. Z tego powodu warto postawić na sprawdzone źródło i nie martwić się wyborem złego rozmiaru lub niewłaściwego koloru. Postaw na Dobre Sklepy Motocyklowe i bez ryzyka zamów towar do wybranego sklepu stacjonarnego. Obejrzyj na żywo i przymierz, a następnie podejmij decyzję o zakupie. Pamiętaj, że zawsze, bez jakichkolwiek konsekwencji, możesz odstąpić od transakcji.

W przypadku rezygnacji z odbioru towaru nie ponosisz żadnych kosztów. Portal Dobre Sklepy Motocyklowe tworzą pasjonaci i eksperci w dziedzinie motoryzacji, którym zależy na Twoim zadowoleniu oraz bezpieczeństwie. Pamiętaj, że odpowiedni rozmiar kasku to jeden z najważniejszych czynników wpływających na komfort i bezpieczeństwo jazdy.

Zamawiając akcesoria za pośrednictwem Dobrych Sklepów Motocyklowych, możesz liczyć na dodatkowe korzyści. Wybrane produkty są objęte aż 5-letnią gwarancją. Kolejnym benefitem jest w pełni darmowy program assistance, umożliwiający uzyskanie 50% rabatu na zakup nowego sprzętu, jeśli poprzedni zostanie skradziony lub zniszczony.

Motoryzacja

Motoryzacja - najnowsze informacje

Rozrywka