środa, 5 sierpnia 2020 11:40

Czym są bonusy bukmacherskie?

Autor Głos 24
Czym są bonusy bukmacherskie?

Duża konkurencja w branży bukmacherskiej sprawiła, że firmy prześcigają się w zachęcaniu typerów do rejestracji oraz obstawiania zakładów w konkretnym serwisie. To bardzo dobra wiadomość dla graczy, na których czekają bonusy od bukmacherów. Na czym polegają te promocje? Czy warto korzystać z bonusów bukmacherskich?

Co to są bonusy od bukmacherów?

Bonusy bukmacherskie to rodzaj premii przyznawanych typerom przez legalnych bukmacherów. Zazwyczaj to pieniądze przypisywane do konta gracza. Środki te można przeznaczyć na obstawianie zakładów. Na szczególnie korzystne bonusy mogą liczyć nowo zarejestrowani na stronie typerzy, ale również dla osób z dłuższym stażem bukmacherzy przewidują promocje.

Bonusy dla nowych graczy

Bonus bukmacherski dla nowych graczy ma na celu zachęcenie ich do rejestracji w serwisie. Premie przekazywane są danej osobie jedynie raz u konkretnego bukmachera. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, aby gracz założył konta w innych stronach i tam również korzystał z bonusów.

Zasadniczo wyróżnia się trzy główne typy premii powitalnych. To bonusy od depozytu, freebety oraz cashbacki. Pierwszy z nich to najczęściej rozdawany typ premii. Polega na tym, że gracz po wpłaceniu na swoje konto w portalu pewnej sumy przeznaczonej na grę, otrzymuje dodatkowe środki. Kwoty bonusów od depozytu sięgają nawet kilkuset złotych i są przyznawane od wartości wpłaty. Przykładowo, po wpłaceniu 600 zł, można dostać drugie tyle jako bonus.

Cashbacki, znane też jako zakłady bez ryzyka, skupiają się na eliminacji ryzyka straty pieniędzy przez gracza. W przypadku nieprawidłowo wytypowanego wyniku bukmacher zwraca typerowi włożone przez niego środki, pomniejszone (zgodnie z obowiązującym w Polsce podatkiem od gier hazardowych) o 12%. Oferta ta ma na celu zachęcenie użytkowników do obstawiania, bez obaw o ewentualną przegraną i utratę pieniędzy.

Freebety to natomiast darmowe zakłady, czyli środki przyznawane na grę w całości przez bukmachera. Wiążą się z brakiem konieczności wpłacenia wkładu własnego. Otrzymana suma musi być jednak wykorzystana w jednym zakładzie.

Dostępne są też bonusy bez depozytu, tj. pieniądze przekazywane użytkownikowi za sam fakt zarejestrowania konta w serwisie.

Bonusy bukmacherskie dla stałych graczy

Na regularnie obstawiających zakłady typerów również czekają propozycje. Gracze mogą korzystać m.in. z bonusów od depozytu, freebetów i cashbacków. Dla stałych, często typujących użytkowników, firmy przygotowują także programy lojalnościowe. Dzięki nim można np. otrzymać środki za częste logowanie na konto albo regularną grę.

Czy warto korzystać z bonusów bukmacherskich?

Bonusy od bukmacherów pozwalają uzyskać dodatkowe pieniądze na grę, nierzadko bez ponoszenia jakichkolwiek kosztów własnych. Bukmacherzy polecają bonusy szczególnie nowym graczom, ponieważ pozwalają przetestować możliwości strony operatora lub sprawdzić i intuicję w zakresie typowania.

Tekst ma charakter wyłącznie informacyjny. Autor nie ma na celu zachęcania do udziału w zakładach bukmacherskich czy ich reklamowania. W zakładach nie mogą brać udziału osoby poniżej 18 roku życia. Należy pamiętać o graniu wyłącznie u legalnych bukmacherów. W innym przypadku narażamy się na kary finansowe i odpowiedzialność karną. Przepisy związane z zakładami bukmacherskimi w Polsce regulują m.in. Ustawa o grach hazardowych z 19 listopada 2009 r., a także Kodeks Karny Skarbowy. Hazard prowadzi do uzależnienia, czego skutkiem mogą być np. problemy finansowe, rodzinne czy zawodowe. Zakłady bukmacherskie to jedynie rozrywka, a nie sposób na zarabianie pieniędzy. Hazard nie daje pewności wygranej i nie powinien być traktowany jako sposób na rozwiązanie kłopotów finansowych. Jeśli czujesz się uzależniony, skontaktuj się z lekarzem.

Sport

Sport - najnowsze informacje