czwartek, 23 lutego 2023 13:59

Dali przedszkolakom do jedzenia robaki? "To jest ta szkodliwa ideologia"

Autor Patryk Trzaska
Dali przedszkolakom do jedzenia robaki? "To jest ta szkodliwa ideologia"

Wielka burza w jednym z polskich przedszkoli. Placówka kilka miesięcy temu zamieściła w Internecie nagranie, na którym widać jak dzieci próbują jedzenia składającego się... z robaków. Przedszkole w ostatnich dniach musi mierzyć się z falą hejtu.

Nagranie, które w ostatnich dniach zelektryzowało opinię publiczną w Polsce zostało wykonane listopadzie ubiegłego roku. Jak zaznacza  przedszkole "Miś Uszatek" z Wrześni (wielkopolski), na początku spotkało się ono z pozytywnym odbiorem, jednak w ostatnich dniach na placówkę wylała się fala hejtu.

Internauci piszą o zmuszaniu dzieci do jedzenia robaków oraz "degeneracji umysłowej" osób odpowiedzialnych za opiekę nad najmłodszymi.

Przedszkole po fali nieprzychylnych komentarzy usunęło film z Internetu oraz wydało oświadczenie. – Od piątku 17 lutego 2023 roku jesteśmy poddawani obraźliwym, hejterskim atakom w internecie. Niektóre z wpisów mają charakter gróźb karalnych oraz naruszają nasze dobra osobiste" - napisało przedszkole. Post, który wywołał takie oburzenie został opublikowany w listopadzie 2022 roku i dotyczył różnych form nietypowego jedzenia i przekąsek, o których rozmawialiśmy z Podopiecznymi z uwagi na zorganizowany w przedszkolu dzień w ramach cyklicznych zajęć. Organizacja takiego dnia miała jedynie na celu pokazanie Dzieciom różnorodności oraz nietypowości jedzenia w różnych miejscach świata. Żaden z Rodziców nie zgłosił w tej sprawie protestu czy zastrzeżenia i nikomu to nie przeszkadzało. Po publikacji postu wywołał on, u obserwujących nasz fanpage pozytywne odczucia, co wyrazili w swoich komentarzach i emotikonach – pisze placówka. – Dopiero po ponad dwóch miesiącach z nieznanych nam przyczyn zaczął on budzić skrajne emocje. Bez względu na powyższe podkreślamy, że wbrew twierdzeniom zawartym w różnych komentarzach personel przedszkola nie podawał, ani nie podaje Dzieciom żadnych owadów, ani produktów nieznanego pochodzenia – czytamy.

Oświadczenie

Opublikowany przez Przedszkole Niepubliczne Miś Uszatek Września Niedziela, 19 lutego 2023

Nagranie wiralowo obiegło Internet. Na jednej z małopolskich Facebookowych grup, przeciwnicy "spożywania owadów" nie pozostawili na placówce suchej nitki. "To jest ta szkodliwa ideologia. Zaczynają od dzieci potem będą nas tym faszerować" – napisał jeden z Internautów. "Ktoś chyba powinien puknąć się w czoło. Małym dzieciom dawać robale do jedzenia. Skandal!" – wtórowała inna Internautka.

Na początku stycznia 2018 roku weszło w życie rozporządzenie zezwalające na sprzedaż owadów i robaków w sklepach spożywczych. W ostatnim czasie coraz większą popularnością cieszą się produkty powstałe na bazie białka owadów i robaków takie jak batoniki czy burgery.

Polska - najnowsze informacje

Rozrywka