poniedziałek, 29 sierpnia 2022 14:05

Dekoracje do łazienki – pomysły na ozdoby

Autor Artykuł sponsorowany
Dekoracje do łazienki – pomysły na ozdoby

Łazienka to pomieszczenie, z którego korzystamy na co dzień. Choć służy przede wszystkim dbaniu o higienę, dla wielu osób to także miejsce, w którym po dniu pełnym pośpiechu mogą zadbać o głowę. Długa relaksująca kąpiel jest tym przyjemniejsza, im łazienka przytulniejsza. Jak więc sprawić, żeby pomieszczenie to zyskało na atrakcyjności? Oczywiście warto zainwestować w dekoracje do łazienki.

Dekoracje do łazienki – czy są potrzebne?

Wydawać by się mogło, że łazienka to miejsce, w którym wszelkiego rodzaju dekoracje są zbędne. Jeśli jesteśmy zwolennikami minimalizmu, oczywiście możemy ograniczyć się do ozdobnego podajnika mydła lub zaledwie kwiatka. Nie ma w tym nic złego. W końcu o gustach się nie dyskutuje. Prawdą jednak jest, że jeśli zależy nam na nieco bardziej przytulnym wnętrzu, ozdoby do łazienki znacząco mogą ułatwić uzyskanie takiego efektu.

Jakie ozdoby do łazienki wybrać?

Pojawia się zatem pytanie jakie ozdoby do łazienki wybrać? Jak to zwykle bywa, odpowiedź brzmi: to zależy. Przede wszystkim od stylu, w jakim urządzone jest pomieszczenie. Dekoracje łazienek zdecydowanie powinny dopełniać aranżacji i stawiać przysłowiową „kropkę na i”, jeśli chodzi o wystrój pomieszczenia.

Gdy nasza łazienka urządzona jest w stylu skandynawskim, idealnie sprawdzą się w niej wszelkiego rodzaju drewniane dodatki. Mogą to być np. niewielkie obrazki na ścianę w drewnianej ramce lub wykończone w ten sam sposób lustro. Jeśli natomiast bliski jest nam styl industrialny warto zainteresować się dekoracjami do łazienki, które wykonano z ciemnych, stalowych materiałów (czytaj więcej na ten temat w artykule: Łazienka w stylu industrialnym) . Warto jeszcze także wspomnieć o niezwykle chętnie wybieranych w ostatnim czasie aranżacjach łazienki w stylu boho. W takim przypadku jako ozdoby bardzo dobrze sprawdzą się np. plecione kosze lub wiklinowe osłonki do kwiatów.

Oczywiście te ostatnie zawsze są bardzo dobrym pomysłem. Wiele gatunków roślin doskonale czuje się w łazienkach, nawet jeśli pomieszczenie nie posiada okna. Co więcej, bez względu na styl i rodzaj aranżacji, kwiaty jako ozdoby do łazienki sprawdzają bez wyjątku.

Jeśli nasz pokój kąpielowy posiada okno, warto rozważyć zamontowanie rolety rzymskiej lub karnisza, na którym powiesimy delikatne firanki. W ten sposób uzyskamy wyjątkowo przytulny efekt. Pamiętajmy także, że podstawowe elementy łazienki, jak np. kolorowe ręczniki również pełnią funkcje dekoracyjne.

Efektowne dekoracje łazienkowe w niskiej cenie?

Dekoracja łazienki nie musi wiązać się z dużymi kosztami. Drobne bibeloty, typu kosze, ramki, osłonki do donic czy ozdobne podajniki do mydła z zasady nie należą do najdroższych. Poza tym, bardzo często zakupić je można na różnego rodzaju promocjach. Jeśli poświęcimy na ten temat nieco czasu, może okazać się, że bez większego problemu nabędziemy wszystkie potrzebne ozdoby łazienkowe, nie wydając na nie więcej niż 200-300 zł.

Styl Życia

Styl Życia - najnowsze informacje