piątek, 8 stycznia 2021 07:53

Dla kogo biżuteria srebrna a dla kogo złota?

Autor Artykuł sponsorowany
Dla kogo biżuteria srebrna a dla kogo złota?

Biżuteria srebrna czy złota?

Pytanie, jaką biżuterię wybrać, pojawia się w głowach wielu kobiet. Każda z Pań pragnie wyglądać jak najlepiej, jednak prawdą jest, że niektóre rodzaje biżuterii mogą doskonale podkreślić urodę, a z kolei inne sprawiają, że wygląda się niezdrowo. Ważną rolę odgrywa dobranie odpowiedniej biżuterii do swojego typu urody. Wówczas ozdoby rozpromienią cerę i dodadzą jej wyjątkowego blasku. Jak sprawdzić, czy należymy do ciepłego czy chłodnego typu urody? Wystarczy przyjrzeć się wewnętrznej stronie swoich nadgarstków. Najlepiej to zrobić przy naturalnym świetle słonecznym. Jeżeli żyły mają niebieski odcień, oznacza to, że z dużym prawdopodobieństwem posiada się chłodny typ urody, do którego pasuje srebrna biżuteria. W przypadku, kiedy żyły mają zielonkawy odcień, wówczas jest się reprezentantką ciepłego typu urody i najlepszym wyborem będą złote dodatki. Są to zasady, które sprawdzają się w większości przypadków, należy jednak pamiętać, że istnieją typy mieszane, którym mogą pasować oba kruszce.

Dla kogo biżuteria srebrna?

Srebrna biżuteria to niezwykle uniwersalny rodzaj ozdób, jednak zdecydowanie najlepiej współgra z Paniami o chłodnym typie urody. Są to przede wszystkim przedstawicielki lata oraz zimy. Niektóre Panie posiadają porcelanową cerę i piwne oczy, a u innych dominuje oliwkowy pigment połączony z niebieskimi tęczówkami. Cechą wspólną jest chłodny odzień cery, który zostaje doskonale podkreślony właśnie przez srebro. Przy wyborze biżuterii z kamieniami, najlepiej stawiać na ozdoby o zimnej tonacji np. szmaragdy albo szafiry, które dodatkowo uwypuklą odcień karnacji. Srebro może być noszone również przez kobiety o ciepłym typie urody, jednak w tym przypadku dobrze jest przełamać chłodny odcień metalu kamieniami o ciepłym blasku. Dobrze sprawdzą się m.in. rubiny oraz topazy złociste. Poznając swój typ urody, zyskuje się wyjątkową okazję do podkreślenia swojego naturalnego piękna.

Dla kogo biżuteria złota?

Złota biżuteria doskonale podkreśla walory kobiet o ciepłym typie urody. Przeważnie możemy tu zaliczyć reprezentantki wiosny oraz jesieni. Te pierwsze najczęściej mają lekko różowy odcień cery oraz jasne włosy. Drugie z kolei odznaczają się jasną karnacją i rudym albo brązowym odcieniem włosów. Złote dodatki perfekcyjnie akcentują odcień cery oraz ciepłą tonację włosów. Twarz od razu wydaje się bardziej świetlista i promienna. W przypadku biżuterii z kamieniami szlachetnymi najlepiej sprawdzają się te o ciepłym odcieniu np. różowy kryształ albo bursztyn. Jeżeli Panie o chłodnym typie urody decydują się na złotą ozdobę, wówczas warto wybrać egzemplarz wzbogacony np. kryształem albo cytrynem. Są to ogólne zasady, które warto znać. Dobrze jednak pamiętać, że każda kobieta jest wyjątkowa i jedyna w swoim rodzaju i czasem to indywidualne cechy decydują o tym, w czym się najlepiej wygląda.

W naszym sklepie online znajdziesz ponad 2500 modeli srebrnej bizuterii. Na pewno znajdziesz biżuterię, która podkreśli Twoją urodę. Zapraszamy: Jubilea.pl

Styl Życia

Styl Życia - najnowsze informacje