wtorek, 29 marca 2022 07:24

Dlaczego powinno się wybierać donice mrozoodporne do ogrodu?

Autor Artykuł sponsorowany
Dlaczego powinno się wybierać donice mrozoodporne do ogrodu?

Kwiaty doniczkowe sprawiają, że taras, balkon i ogród stają się przyjazną przestrzenią do wypoczynku. Dzięki nim otoczenie jest zielone przez cały sezon, a zapach kwiatów sprzyja relaksowi. Do sadzenia roślin zewnętrznych w donicach niezbędne są doniczki odporne na warunki atmosferyczne. Gdzie ich szukać? Sprawdź, jakie produkty oferuje hurtownia doniczek ogrodowych, tarasowych i balkonowych.

1. Jakie produkty oferuje sklep z donicami?

2. Jakie cechy powinny mieć donice ogrodowe?

3. Mrozoodporne donice balkonowe - czy warto?

Nowoczesne donice do użytku zewnętrznego są w pełni przystosowane do trudnych warunków atmosferycznych. Dzięki nim ogród, taras lub balkon jest pełen zieleni przez cały sezon. Na co zwrócić uwagę, gdy wybiera się donice balkonowe i do ogrodu? Co jest ważne, by służyły jak najdłużej i prezentowały się estetycznie?

Jakie produkty oferuje sklep z donicami?

W sklepie internetowym można znaleźć nie tylko donice ozdobne do salonu, ale i donice ceramiczne, które mogą stanąć na świeżym powietrzu. Doniczki tego typu są przystosowane do sadzenia drobnych kwiatów, pnących truskawek, pomidorków koktajlowych, a nawet krzewów i miniaturowych drzew ozdobnych. W zależności od ich wielkości, można ustawić je na mniejszych i większych balkonach, a także ozdobić schody prowadzące do domku letniskowego.

Sklep z doniczkami oferuje szeroki wybór donic z włókna szklanego, ceramiki i tworzywa sztucznego. Dzięki temu miłośnicy ogrodnictwa mogą znaleźć wśród nich modele pasujące do indywidualnego gustu i przystosowane do uprawy wielu gatunków roślin.

Jakie cechy powinny mieć donice ogrodowe?

Donice do ogrodu przede wszystkim powinny być przystosowane do użytkowania na zewnątrz przez cały rok. Rośliny grodowe powinny być sadzone w donicach, które są odporne na promieniowanie UV. Promienie słoneczne w sezonie wiosenno-letnim mogą prowadzić do uszkodzenia tworzywa sztucznego i mniej wytrzymałych materiałów. Słabe tworzywo pod ich wpływem kruszeje i blaknie, dlatego doniczka powinna być dostosowana do użytkowania zewnętrznego w pełnym słońcu.

Równie istotna jest odporność doniczek na kontakt z wilgocią i resztkami roślinnymi. Donica powinna być odporna na intensywne podlewanie i długotrwały kontakt z mokrą ziemią ogrodową. Zaschnięte liście, kwiaty i opadające pyłki nie powinny natomiast mieć wpływu na powstawanie przebarwień na doniczce. Ich usunięcie z zewnętrznej części osłonki kwiatowej powinno być proste i szybkie.

donice do salonu - plantdeco.pl

Donica do ogrodu powinna zabezpieczać roślinę przed zalaniem korzeni. Otwory w dnie umożliwiają swobodne odpływanie wody, która zbiera się w doniczce w czasie deszczu oraz w wyniku zbyt obfitego podlewania. Jest to ważna cecha zwłaszcza w przypadku uprawy roślin preferujących suchszą glebę i rzadsze podlewanie.

Mrozoodporne donice balkonowe - czy warto?

Co ważne, doniczki na balkonie i tarasie powinny być odporne na mróz. Niewiele osób ma możliwość przenoszenia donic z kwiatami w czasie zimy do piwnicy lub innego pomieszczenia. Jeśli donica przez cały rok pozostaje na zewnątrz, powinno się sprawdzić jej właściwości mrozoodporne. Dzięki nim tworzywo sztuczne lub ceramika nie będą pękać, gdy temperatury spadną poniżej zera.

Donice mrozoodporne są dobrym wyborem w szczególności dla mieszkańców bloków, którzy nie mogą pozwolić sobie na przechowywanie donic w piwnicy lub komórce lokatorskiej z powodu braku miejsca. Kwiaty i ich donice przez cały rok są narażone na czynniki atmosferyczne, dlatego powinny być na nie odporne w znacznie wyższym stopniu niż osłonki, które są przechowywane zimą w cieplejszych miejscach.

Styl Życia

Styl Życia - najnowsze informacje