poniedziałek, 27 września 2021 14:08, aktualizacja 4 lata temu

Dlaczego warto korzystać ze strugarko-grubościówki w warsztacie stolarskim?

Autor Artykuł sponsorowany
Dlaczego warto korzystać ze strugarko-grubościówki w warsztacie stolarskim?

Strugarka-grubościówka to narzędzie przydatne nie tylko w profesjonalnych warsztatach stolarskich. Te urządzenie o dość skomplikowanej nazwie przydaje się również stolarzom-amatorom. Dlaczego? Przeczytaj artykuł i poznaj zalety zastosowania grubościówki do drewna.

Strugarko-grubościówka – do czego służy?

Strugarko–grubościówki to urządzenia, które służą do obróbki drewna, a dokładniej – do wyrównania jego krawędzi oraz nadania mu pożądanej grubości. W efekcie więc obrobione z jego pomocą drewno staje się gładki i pozbawione drzazg. Przeznaczone są one zarówno do drewna twardego, jak i miękkiego. Zaletą urządzenia jest również fakt, iż stanowi ono połączenie 3 innych maszyn: wyrównywarki, strugarki oraz grubiarki. Z powodzeniem może ono również zastąpić frezarkę oraz pilarki.

Strugarka grubościówka – zastosowanie

Grubościówki do drewna (zob. https://maszyny-stolarskie.com.pl/grubosciowki/) to niezwykle uniwersalne narzędzia, które są w stanie zastąpić w warsztacie kilka innych urządzeń. Z pomocą strugarko-grubościówki praca zajmuje znacznie mniej czasu, obróbka drewna staje się bardziej precyzyjna. Jej użycie zwiększa również bezpieczeństwo pracy w warsztacie. Warto również zaznaczyć, że maszyny te charakteryzują się cichym trybem pracy i brakiem wibracji. W dodatku umożliwiają one także na pracę pod kątem 45°-90°. To jednak dopiero początek zalet tego urządzenia.

Zalety stosowania grubościówki do drewna

Do największych zalet urządzenia zalicza się:

  • Minimalizacja      kosztów – zakup tarcicy drewnianej generuje mniejsze koszty niż kupno      desek przestruganych.
  • Brak      konieczności nanoszenia poprawek – urządzenie pozwala na uzyskanie desek o      dowolnie wybranych wymiarach, co w przypadku gotowych produktów nie jest      możliwe.
  • Wysoka      precyzja – grubościówka pozwala na dokładne wyprofilowanie krawędzi desek,      tak by miały one idealnie 90º.
  • Mobilność      – kompaktowe rozmiary oraz stosunkowo mała waga sprawiają, że urządzenie      można zabrać ze sobą w dowolnie wybrane miejsce. Dzięki temu jego      użytkownik nie będziesz musiał ograniczać się do pracy w warsztacie.

Dodatkowe wyposażenie

Na końcu warto wspomnieć również o dodatkowym wyposażeniu, choć wielu stolarzy korzysta jedynie z samej strugarko grubościówki. Czasem warto jednak pomyśleć o zakupie dodatkowego stoły wyrówniarki. Dzięki niemu możliwe będzie dokładne zwymiarowanie wszystkich boków obrabianej deski. Przydać mogą się również dodatkowe komplety noży oraz akcesoria takie jak: osłona głowicy, wyjście do odciągu oraz wyłączniki (posuwu i awaryjny). Dzięki nim praca w warsztacie stanie się jeszcze bardziej bezpieczna i komfortowa.

Finanse i Gospodarka

Finanse i Gospodarka - najnowsze informacje

Rozrywka