poniedziałek, 24 lipca 2023 08:43

Dni otwarte w nowym skrzydle wielickiego ośrodka zdrowia [WIDEO]

Autor Marzena Gitler
Dni otwarte w nowym skrzydle  wielickiego ośrodka zdrowia [WIDEO]

Nowo wybudowane skrzydło wielickiego ośrodka zdrowia otworzyło podwoje dla wszystkich chętnych podczas Dni Otwartych, które odbywają się przy okazji święta miasta w dniach 21 - 22 lipca.

W tych dniach można było skorzystać z darmowych badań i konsultacji, a także wykonać badania laboratoryjne. Dni Otwarte w SPZLO w Wieliczce, które zostaną przeprowadzone również w sierpniu br. dają przede wszystkim możliwość mieszkańcom odwiedzenia nowej niezwykle ważnej inwestycji, której budowa zakończona została w ostatnim czasie, a która właśnie przygotowywana jest do rozpoczęcia pełnowymiarowej pracy.

DNI OTWARTE W NOWYM SKRZYDLE WIELICKIEGO OŚRODKA ZDROWIA

DNI OTWARTE W NOWYM SKRZYDLE WIELICKIEGO OŚRODKA ZDROWIA Dni Otwarte w SPZLO w Wieliczce, które zostaną przeprowadzone również w sierpniu br. dają przede wszystkim możliwość mieszkańcom odwiedzenia nowej niezwykle ważnej inwestycji, której budowa zakończona została w ostatnim czasie, a która właśnie przygotowywana jest do rozpoczęcia pełnowymiarowej pracy.

Opublikowany przez Miasto i Gmina Wieliczka Piątek, 21 lipca 2023

- Dzięki nowemu budynkowi znacznie ułatwiony zostanie dostęp do usług medycznych na odpowiednim poziomie, tak niezwykle istotnych dla każdego mieszkańca - podkreśla Artur Kozioł, Burmistrz Miasta i Gminy Wieliczka. - Systematycznie zwiększająca się liczba mieszkańców naszej gminy, a także przyrost osób w starszym wieku bezwzględnie wymagały działania w tym właśnie zakresie. Dzięki nowemu budynkowi przychodnia będzie mogła przyjąć więcej pacjentów niż dotychczas, a także otworzyć nowe gabinety specjalistyczne. Do tego pacjenci przyjmowani będą w nowoczesnych, na miarę XXI wieku warunkach, które dzięki rozbudowie mogą wreszcie być zapewnione - dodaje gospodarz miasta.

Lipcowe Dni Otwarte w wielickiej przychodni są pierwszymi z cyklu prowadzonych badań i konsultacji dla mieszkańców. W odpowiedzi na zapotrzebowanie i zainteresowanie pacjentów w przyszłości organizowane będą kolejne wydarzenia umożliwiające dostęp do bezpłatnych badań i konsultacji.

inf. i fot. UMiG Wieliczka

Wieliczka - najnowsze informacje

Rozrywka