środa, 26 lutego 2020 14:14

Do czego służą belki ostrzegawcze LED?

Autor Głos 24
Do czego służą belki ostrzegawcze LED?

Oświetlenie ostrzegawcze to specyficzny rodzaj światła. Jego stosowanie regulują przepisy, które powinny znać przede wszystkim osoby, odpowiedzialne za bezpieczeństwo ludzi, ładunku i pojazdów.Ten rodzaj oświetlenia ma zastosowanie w wielu branżach m.in. w sektorze komunalnym, leśnictwie czy pomocy drogowej. Korzystają z niego służby mundurowe np. wojsko i straż pożarna.
Warto wiedzieć, kiedy, jak i przez kogo mogą być stosowane światła ostrzegawcze i kiedy mogą być stosowane z sygnałem dźwiękowym. Światła (w tym belki) ostrzegawcze mają bardzo szerokie zastosowanie np. w pojazdach pomocy drogowej.

Belki ostrzegawcze LED – właściwości

Warto pamiętać, że pomoc drogowa często pracuje w niesprzyjających warunkach atmosferycznych –podczas opadów deszczu i śniegu, w czasie mgły albo w nocy. Dlatego takie oświetlenie powinno być najwyższej jakości i zawsze działać niezawodnie.W ofercie OE Industry można znaleźć belki ostrzegawcze LED z linii Sunset One stworzone z myślą o pomocy drogowej. Oświetlenie wykonane jest w technologii RFT. Oznacza to, że odbłyśnik jest tak zaprojektowany, że skupia światło z chipów LED, a następnie wyświetla skoncentrowany wzór wiązki i kieruje światło tam, gdzie jest ono potrzebne. Sunset One to najcieńszy i najlżejszy światłowód w swojej klasie na rynku. Listwy świetlne od OE Industry, w zależności od modelu, dzięki dwóm i bądź więcej innowacyjnym pomysłom, są unikatowym produktem na rynku, dopasowanym do najbardziej wymagających klientów. Pierwszym z zastosowanych rozwiązań jest zamontowanie czterech śrub ze stopu aluminium, które nie tylko zabezpieczają podstawę obudowy świetlnej, ale działają też jako radiatory. Wytwarzane przez moduły LED ciepło jest absorbowane przez śruby, a następnie przenoszone na aluminiową podstawę.Tam z pomocą powietrza przechodzącego pod listwą oświetleniową dochodzi do jego rozproszenia.
Dzięki temu diody się nie przegrzewają i zawsze mają najwyższą sprawność i optymalną barwę światła. Druga zastosowana innowacja sprawia, że wszystkie obudowy Lightbox są całkowicie plastikowe i bardziej elastyczne. Ponieważ każdy moduł występuje osobno, lampa zyskuje dodatkowe atuty. Zmniejsza się jej koszt i waga, skraca czasy produkcji i obniża koszt użytkowania. Gdy dojdzie do uszkodzenia mechanicznego zamiast wymieniać całą belkę - można wymienić tylko jeden, popsuty element.

OE Industry – rozwiązania na miarę dla pojazdów

Dostawca komponentów dla przemysłu i motoryzacji | OE Industry

Szukasz rozwiązań do pojazdów, których nie ma na rynku? Zamiast próbować dopasować istniejące produkty, sprawdź czy nie da się zaprojektować dokładnie tego, czego potrzebujesz. OE Industry to przedsiębiorstwo, które wychodzi naprzeciw zróżnicowanym potrzebom producentów i dystrybutorów pojazdów. Zespół doświadczonych projektantów i inżynierów rozwija indywidualnie projekty lamp do pojazdów na bazie dostępnych na rynku komponentów. Jednocześnie też firma oferuje zupełnie nowe produkty – wraz z inwestycją w narzędzia do produkcji. OE Industry opracowuje także koncepcje 3D i drukuje prototypy – wszystko po to, aby Klient wiedział jak będzie wyglądał gotowy produkt. Firma oferuje dużą elastyczność, sprawną realizację projektów i doradztwo zarówno realizacyjne jak i projektowe. Znajdziesz nas pod adresem: Stefana Korbońskiego 6, 30-443 Kraków lub na naszej stronie: OEIndustry.com

Źródło: Dostawca komponentów dla przemysłu i motoryzacji | OE Industry

Styl Życia - najnowsze informacje