poniedziałek, 31 października 2022 15:08

Dobra młotowiertarka akumulatorowa

Autor Artykuł sponsorowany
Dobra młotowiertarka akumulatorowa

Masz dość ciągłego przekładania kabla podczas pracy młotowiertarką? A może często pracujesz w miejscach o utrudnionym dostępie do stałego prądu? Kup młotowiertarkę akumulatorową.

Do czego służy młotowiertarka

Energia pojedynczego udaru to moc, z jaką młot uderza w powierzchnię. To jeden z istotnych parametrów urządzenia, jakim jest młotowiertarka, której głównym zadaniem jest wiercenie otworów w twardych, betonowych materiałach. Zatem, aby wywiercić dziurę w żelbetonowej płycie czy stropie, ciężko wyobrazić sobie, aby takie urządzenie działało tylko na akumulator. Tymczasem na rynku narzędzi budowlanych pojawiła się młotowiertarka udarowa na akumulator.

Jak działają młotowiertarki akumulatorowe?

Dla takiego urządzenia jak młotowiertarka liczy się nie tylko energia udaru, ale i prędkość obrotowa. Dlatego zwykle, do uzyskania dużej mocy, potrzebne jest stałe zasilanie z sieci elektrycznej. Niestety często używanie takiego sprzętu jest niemożliwe, zwłaszcza jeśli dostęp do stałego źródła zasilania jest ograniczony. Także przewody często ograniczają swobodę ruchu i wykonywania wierceń z użyciem funkcji udaru. Dlatego w dobie rozwoju sprzętów mobilnych, powstały młotowiertaki akumulatorowe.

Korzystanie z młotowiertarki akumulatorowej jest bardzo wygodne. Po pierwsze, takie urządzenia zwykle są lżejsze od tradycyjnych, a poza tym naszych ruchów nie ogranicza żaden przewód i choć wydaje się, że energia z akumulatora nie jest w stanie zapewnić dużej mocy, to wszystko zależy od modelu i użytych technologii. Oczywiście nie bez znaczenia pozostaje pojemność akumulatora i jego napięcie. Jednakże, wybierając dobre urządzenie, jesteśmy w stanie zapewnić sobie niemal identyczne warunki pracy, jak w przypadku młotowiertarek zasilanych przewodowo.

Możliwość wiercenia otworów bez energii elektrycznej

Młotowiertarka akumulatorowa, podobnie jak jej przewodowy odpowiednik, często wyposażona jest w trzy tryby pracy, w tym tryb wiercenia z udarem, bez udaru lub lekkiego podkuwania. Jej głównym zadaniem jest wiercenie otworów w twardych materiałach jak beton czy kamień. Z kolei komfort obsługi zapewnia dobra bateria i wiele parametrów, na które warto zwrócić uwagę przed zakupem. Aby takie elektronarzędzie dobrze spełniało swoje zadanie, istotna jest:

  • ilość obrotów,
  • liczba udarów,
  • maksymalna średnica wiercenia w konkretnych materiałach,
  • energia uderzenia.

Przy okazji warto sprawdzić, jakie akumulatory mogą zostać do niej podłączone, jakiego rodzaju wiertła i jakie tryby pracy oferuje. Jeżeli chcesz kupić taki sprzęt, ale zanim podejmiesz decyzje, chciałbyś móc porównać kilka modeli, skorzystaj z rankingu na stronie majsterkujsam.pl/mlotowiertarka-akumulatorowa-opinie-ranking/.

Technologia - najnowsze informacje