sobota, 27 kwietnia 2024 10:04

Dobra wiadomość dla rodziców. Na Starym Podgórzu powstanie miejski żłobek

Autor Patryk Trzaska
Dobra wiadomość dla rodziców. Na Starym Podgórzu powstanie miejski żłobek

Dobra wiadomość dla wszystkich rodziców mieszkających na Starym Podgórzu w Krakowie. Już niedługo przy ulicy Krzemionki powstanie nowy miejski żłobek. Ma on zapewnić opiekę setce maluchów.

Miasto Kraków już w 2023 roku wytypowało działkę na realizację tego ambitnego przedsięwzięcia. Teraz, po podpisaniu umowy dotacyjnej oraz zabezpieczeniu środków w budżecie, projekt idzie pełną parą do przodu. Zarząd Inwestycji Miejskich szykuje już dokumentację przetargową, a budowę planuje się na połowę 2026 roku.

Po przeprowadzeniu analizy dostępności działek gminnych na obszarze Starego Podgórza już w 2023 r. miasto wybrało działkę najbardziej optymalną pod kątem budowy na niej żłobka. To działka zlokalizowana przy ul. Krzemionki, obok przedszkola nr 92, w odległości 350 m od ul. Kutrzeby. Do końca pierwszej połowy 2026 r. zostanie na niej wybudowany żłobek– mówi Przemysław Cichy, zastępca dyrektora Wydziału Polityki Społecznej i Zdrowia UMK. W nowym żłobku będzie dostępnych ok. 100 miejsc.

Miasto zapewnia, że ma także zabezpieczone środki z rządowego programu "MALUCH+", co oznacza jeszcze więcej wsparcia dla projektu. Inicjatorzy wierzą, że dzięki temu rodzice będą mieli większe możliwości zatrudnienia się lub rozwijania swoich karier, wiedząc, że ich pociechy są w bezpiecznych rękach.

inf. krakow.pl

Kraków - najnowsze informacje

Rozrywka