czwartek, 23 listopada 2023 12:44

Dokończą Galerię Wieliczka? Prace mają ruszyć już na wiosnę

Autor Marzena Gitler
Dokończą Galerię Wieliczka? Prace mają ruszyć już na wiosnę

Już na wiosnę ruszą prace na budowie Galerii Wieliczka. Inwestycja przy ulicy Krakowskiej 22 ma zostać dokończona i otwarta w 2025 roku.

Budowa kompleksu handlowego w pobliżu hotelu i restauracji Soray rozpoczęła się w lipcu 2017 roku. W listopadzie 2019 otwarty został market budowlany Leroy Merlin, który był pierwszym elementem Galerii Wieliczka. Niestety, dokończenie inwestycji, które zaplanowano początkowo na październik 2020 roku, pokrzyżowała pandemia.

Jak informuje intermaks.pl, budowa ma znowu ruszyć na wiosnę. Inwestor planuje dokończyć i otworzyć Galerię Wieliczka w 2025 roku. Budynek powstaje przy ulicy Krakowskiej (DK94), łączącej Kraków z Bochnia, Brzeskiem i Tarnowem. Na terenie galerii znajdzie się około 600 miejsc parkingowych, w tym dla osób niepełnosprawnych. Galeria zostanie podzielona na dwie strefy: handlową i usługową oraz zdrowia i relaksu. Na poziomie "0+" zaplanowano przestrzeń na duży market spożywczy, apteki i sklepy kosmetyczne, sklep RTV oraz wiele znanych marek modowych. W strefie zdrowia i relaksu powstanie siłownia i klub fitness oraz sklepy sportowe. W sumie w budynku o pow. 42 tys. m 2 znajdzie się kilkadziesiąt sklepów i punktów usługowych (m.in. miejsce zabaw dla dzieci).

Mimo, że budowa jeszcze nie ruszyła z miejsca, już wzrosło zainteresowanie najemców i ok. 60 proc. powierzchni jest już zarezerwowana. W kompleksie powstaną dwa markety firm z sektora spożywczego, co jest bardzo ważne, przy rentowności tego typu obiektów.

fot. Fb. Galeria Wieliczka

Wieliczka - najnowsze informacje

Rozrywka