wtorek, 12 maja 2020 15:52

Dołącz do ogólnoświatowej akcji #ThankYouJohnPaul2

Autor Mirosław Haładyj
Dołącz do ogólnoświatowej akcji #ThankYouJohnPaul2

W związku z epidemią koronawirusa sporo inicjatyw związanych z obchodami przypadającej 18 maja setnej rocznicy urodzin papieża Polaka przeniosło się do sieci.

W mediach społecznościowych trwa akcja pod hasłem #ThankYouJohnPaul2. Polega ona na publikacji zdjęć, filmów oraz wpisów z podziękowaniami dla św. Jana Pawła II.

– Zachęcam do wzięcia udziału w inicjatywie z hasztagiem #ThankYouJohnPaul2. Polega ona na publikacji w mediach społecznościowych wpisów, zdjęć czy krótkich filmików z podziękowaniami dla św. Jana Pawła II

– podkreślił przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki.

– W ten sposób możemy wyrazić naszą wdzięczność papieżowi Janowi Pawłowi II za to, co wniósł i wnosi do naszego życia osobistego, rodzinnego, społecznego. Za wszystkie spotkania z nim, w których mieliśmy okazję uczestniczyć, za jego słowa, które najbardziej pamiętamy, za inspiracje, które w nas wzbudzał i wzbudza. Możemy również publikować wspomnienia z nim związane. W ten sposób opowiemy o św. Janie Pawle II także młodemu pokoleniu, które nie miało okazji poznać bliżej papieża, a jest tak bardzo obecne właśnie w mediach społecznościowych

Inicjatywa #ThankYouJohnPaul2 – „Dziękuję Ci Janie Pawle II” ma charakter ogólnoświatowy i jest wspierana przez Konferencję Episkopatu Polski. Internauci chcą dzięki wpisom, filmikom, zdjęciom stworzyć wirtualny tort urodzinowy w mediach społecznościowych. Św. Jan Paweł II już w 2002 r. wzywał cały Kościół „do odważnego przekroczenia tego nowego progu”, do wypłynięcia „na głębię cyberprzestrzeni” dla ewangelizacji.

koronawirus najnowsze informacje

Inf. i foto: KEP

Europa i świat

Europa i świat - najnowsze informacje