środa, 9 sierpnia 2023 08:05

Dramat w parku. Na bawiące się dziecko spadło drzewo

Autor Katarzyna Jamróz
Dramat w parku. Na bawiące się dziecko spadło drzewo

Do dramatycznego zdarzenia doszło we wtorek (8 sierpnia) w Parku Strzeleckim w Tarnowie. Na bawiące się dziecko spadł konar drzewa. Dziewczynka została zabrana do szpitala.

Do bardzo groźnego wypadku doszło we wtorek (8 sierpnia) po godzinie 18:00 w Parku Strzeleckim w Tarnowie. Na terenie siłowni plenerowej, która jest częścią placu zabaw, podczas zabawy na bawiącą się dziewczynkę spadł konar drzewa. 9-letnia Ukrainka była pod opieką matki.

– Z wysokości około półtora metra spadł konar, który odłamał się z drzewa. Dziewczynka znajdowała się w jego pobliżu. Ze wstępnych informacji doszło do stłuczenia głowy i ręki. O zdarzeniu w pierwszej kolejności została poinformowana Państwowa Straż Pożarna. Ze względu na obrażenia skierowano również Załogę Ratownictwa Medycznego w celu udzielenia pomocy dziecku. Dziewczynka została przetransportowana do szpitala – powiedziała w rozmowie z Głos24 podinsp. Zofia Kukla z tarnowskiej policji.

Po godzinie 1:00 w nocy mundurowi otrzymali wiadomość o tym, że dziecko na szczęście doznało jedynie drobnych potłuczeń. Dziewczynka razem ze swoją mamą mogła spokojnie wrócić do domu.

#UWAGA W Tarnowie na ul. Piłsudskiego służby zostały zadysponowane do złamanego drzewa, które spadło na bawiące się w...

Opublikowany przez 112Tarnów.pl - Tarnowski Portal Ratowniczy Wtorek, 8 sierpnia 2023

Policja bada sprawę

Informacja o zdarzeniu do funkcjonariuszy policji wpłynęła dopiero po godzinie 20:00. Wcześniej na miejscu zdarzenia pracowała Straż Miejska. – Zadecydowaliśmy o przeprowadzeniu oględzin. Czynności prowadzone są w kierunku Art. 160 kk. – narażenie człowieka na niebezpieczeństwo utraty życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. W toku prowadzonego postępowania ocenimy czy zarządzający parkiem tudzież osoba wskazana przez zarządzającego parkiem, jako odpowiedzialna za infrastrukturę czy elementy związane z zielenią w parku, miała możliwość przeciwdziałania temu zdarzeniu (czy było możliwe uniknięcie ułamania się tego konaru) czy jest to zdarzenie losowe, związane z intensywnymi zmianami pogodowymi. Będziemy to ustalać – dodała podinsp. Kukla.

Jak przekazała funkcjonariuszka, wieczorem w Tarnowie wiał silny wiatr. Czynności prowadzone są przez Komisariat Policji Tarnów-Centrum.

Fot. Tarnów112.pl-Tarnowski Portal Ratowniczy

Tarnów - najnowsze informacje

Rozrywka