wtorek, 20 lutego 2024 12:36

Dramatyczny wypadek podczas ferii zimowych. Spłoszony koń staranował dziecko

Autor Katarzyna Jamróz
Dramatyczny wypadek podczas ferii zimowych. Spłoszony koń staranował dziecko

Do nieszczęśliwego wypadku doszło we wtorek (20 lutego) w stadninie koni w miejscowości Stary Wiśnicz (powiat bocheński). Spłoszony koń wbiegł w 12-letnią dziewczynkę. Ranne dziecko zostało przetransportowane do szpitala śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Do dramatycznego zdarzenia doszło we wtorek (20 lutego) przed godziną 9:00 w stadninie koni w Starym Wiśniczu. Dwie dziewczynki, znajdujące się na jej terenie w ramach prowadzonych zajęć półkolonii, podjęły próbę samodzielnego przeprowadzenia koni z jednego miejsca w drugie. Wtedy doszło do wypadku. – W trakcie tej czynności jedno ze zwierząt nagle się spłoszyło i wbiegło w 12-latkę. Przytomna mieszkanka powiatu tarnowskiego została przetransportowana śmigłowcem LPR do szpitala – przekazał w rozmowie z portalem Bochnia112.pl-Bocheński Portal Ratowniczy sierż. szt. Daniel Bułatowicz, rzecznik prasowy KPP w Bochni.

🚨NIEBEZPIECZNE ZDARZENIE W STARYM WIŚNICZU - UCIERPIAŁO DZIECKO ‼️ Według wstępnych informacji tuż przed godziną 9...

Opublikowany przez Bochnia112.pl - Bocheński Portal Ratowniczy Wtorek, 20 lutego 2024

Według wstępnych informacji życiu dziecka nie zagraża niebezpieczeństwo. Dokładne przyczyny i okoliczności tego fatalnego wypadku wyjaśni policja. Funkcjonariusze sprawdzą, czy osoby dorosłe w prawidłowy sposób sprawowały opiekę nad dziećmi.

Fot. Bochnia112.pl-Bocheński Portal Ratowniczy

Bochnia

Bochnia - najnowsze informacje

Rozrywka