piątek, 9 sierpnia 2019 13:58

Dwa oblicza muzyki w Lusławicach

Autor Marzena Gitler
Dwa oblicza muzyki w Lusławicach

Europejskie Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego w Lusławicach zaprasza na kolejne koncerty wakacyjnego festiwalu Emanacje. Usłyszymy Arte de Suonatori i Adam Bałdych Quartet. Zapowiada sie prawdziwa uczta dla melomanów!

W sobota 10 sierpnia na scenie ECMKP w Lusławicach o godz. 19.00 wystąpi Arte de Suonatori, najaktywniej działająca polska orkiestra grająca na historycznych instrumentach. W programie kameralne kompozycje Marii Szymanowskiej i Franciszka Lessela.

11 sierpnia w tym samym miejscu i o tej samej godzinie rozpocznie się zagra Adam Bałdych Quartet, prowadzony przez jednego z najbardziej cenionych skrzypków na świecie. Na program koncertu złożą się utwory z płyty „Sacrum Profanum", będącej próbą wpisania muzyki sakralnej różnych epok w kontekst współczesnego świata - jego bogactwa brzmień, wolności interpretacji i ekspresji.

"W ramach Festiwalu EMANACJE 11 sierpnia w Europejskim Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego wystąpi niesamowity skrzypek jazzowy Adam Bałdych wraz z zespołem. Jest to koncert promujący najnowszą płytę artysty pt. "Sacrum Profanum" nagraną wiosną tego roku. Wystapią: Adam Bałdych – skrzypce, Krzysztof Dys – fortepian, Andrzej Święs – kontrabas i Dawid Fortuna – perkusja.

Adam Bałdych jest dziś jednym z najważniejszych skrzypków jazzowych na świecie. Zdobywca prestiżowej niemieckiej nagrody Echo Jazz - najważniejszą nagrodę niemieckiego przemysłu muzycznego. Od roku 2009 związany z prestiżowym wydawnictwem ACT. Koncertuje na całym świecie, współpracując m.in. z Iro Rantalą, Yarnem Hermanem, Larsem Danielssonem, Leszkiem Możdżerem czy NDR Big Band.

„Bez wątpienia Adam jest najbardziej rozwiniętym technicznie skrzypkiem żyjącym w naszych czasach. Możemy spodziewać się po nim wszystkiego.” pisał o nim Ulrich Olshausen na łamach Frankfurter Allgemeine Zeitung." - napisali organizatorzy.

Szczegóły koncertów na https://penderecki-center.pl, a rezerwacja biletów na: http://www.emanacje.pl/#!pl/najblizszekoncerty

inf. UMWM, foto: MCMKP

Tarnów - najnowsze informacje