piątek, 20 stycznia 2023 11:17

Dwaj chłopcy zobaczyli wymarzniętego pieska. To jak się zachowali później wzruszy każdego

Autor Norbert Kwiatkowski
Dwaj chłopcy zobaczyli wymarzniętego pieska. To jak się zachowali później wzruszy każdego

Wiek to tylko liczba, która nie w żadnym stopniu nie stoi na przeszkodzie, by już od najmłodszych lat być dobrym człowiekiem. Udowodnili to dwaj 11-letni chłopcy z Kęt, którzy wykazali się wyjątkową reakcją widząc wymarzniętego pieska.

13 stycznia  o godzinie 17, operator numeru alarmowego 112 otrzymał zgłoszenie od  dwóch 11-letnich chłopców. Młodzi mieszkańcy Kęt informowali o piesku, który od około dwóch godzin błąkał się po ulicy Wszystkich Świętych.  Najbliżej wskazanego miejsca znajdowali się dzielnicowi.

Mundurowi podziękowali chłopcom za prawidłową reakcję oraz zainteresowanie się losem psiaka. Zabrali futrzaka do radiowozu, po czym powiadomili pracowników schroniska dla zwierząt. Psiak trafił do bielskiego schroniska dla zwierząt, skąd następnego dnia swojego pupila odebrał właściciel.

Na podziękowania za prawidłową reakcję oraz wrażliwość na los zwierzęcia, zasługują dwaj młodzi, rozsądni i wrażliwi na los zwierząt chłopcy. Obawiając się, że ktoś mógł psa porzucić, nie pozostawili go bez pomocy.

Foto: zdjęcie poglądowe/unsplash

Oświęcim

Oświęcim - najnowsze informacje

Rozrywka