czwartek, 6 czerwca 2024 13:19

Dwaj giganci światowego rynku z problemami. Twoje dane również mogły zostać przejęte

Autor Norbert Kwiatkowski
Dwaj giganci światowego rynku z problemami. Twoje dane również mogły zostać przejęte

Dane nawet kilkudziesięciu milionów klientów oraz pracowników dwóch firm: Ticketmaster i Santander zostały skradzione przez hakerów działających pod nazwą ShinyHunters (UNC5537). Sprawa jest niezwykle poważna...

W opinii włamywaczy, udało im się zhakować pracownika firmy Snowflake i dzięki temu byli w stanie wygenerować tokeny, które pozwoliły im ominąć uwierzytelnienie przez Oktę i dały im dostęp do baz klientów chmury Snowflake, w tym Santandera i Ticketmastera.

Co najgorsze - wyciekłe informacje - dotyczą rachunków, numerów kart płatniczych i danych osobowych, czyli najbardziej wrażliwych dokumentów umożliwiających oszustom na działania kosztem poszkodowanych.

Aby uspokoić naszych rodaków, należy wspomnieć, że Bank Santander wydał oficjalne oświadczenie w sprawie ataku. Wyciek informacji miał dotyczyć głównie klientów z Ameryki Południowej oraz Hiszpanii, a szacuje się, że nawet 30 milionów klientów mogło zostać poszkodowanych.

Ticketmaster to z kolei firma zajmująca się sprzedażą biletów na najważniejsze wydarzenia rozrywkowe oraz sportowe i w tym wypadku wielu naszych rodaków dokonywało w przeszłości transakcji za pośrednictwem tego popularnego podmiotu. Najważniejszym zadaniem dla takiej osoby jest usunięcie karty płatniczej z serwisu, ponieważ często zdarza się, że jest ona podpięta pod dane konto.

Europa i świat

Europa i świat - najnowsze informacje

Rozrywka