czwartek, 21 września 2023 05:42

Dziecko bawiło się na placu zabaw. Uwagę wszystkich skupił jednak pijany ojciec...

Autor Norbert Kwiatkowski
Dziecko bawiło się na placu zabaw. Uwagę wszystkich skupił jednak pijany ojciec...

49-letni mężczyzna będący pod wpływem alkoholu szybko skupił uwagę mieszkańców Oświęcimia, którzy byli ze swoimi pociechami na placu zabaw. Teraz mężczyzna odpowie przed sądem za opiekę nad swoim 7-letnim synem w stanie niewaszkości.

16 września (sobota) po południu policyjni przewodnicy wykonywali patrol w rejonie jednego z oświęcimskich osiedli mieszkaniowych. Tuż po godzinie 17 otrzymali polecenie udania się na plac zabaw, na którym ma przebywać nietrzeźwy mężczyzna z małym chłopcem. Mundurowi natychmiast udali się we wskazane miejsce. Okazało się, że 49 – letni mieszkaniec Oświęcimia ma w organizmie ponad 2 promile alkoholu. Pod jego opieką znajdował się  7 - letni syn. Małoletni został przekazany pod opiekę rodziny.

Wobec mężczyzny wszczęto postępowanie związku z podejrzeniem popełnienia przestępstwa narażenia na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty zdrowia bądź życia małoletniego, nad którym miał obowiązek opieki. Za popełnione przestępstwo grozi kara do pięciu lat pozbawienia wolności.

Materiały dotyczące ujawnionego zaniedbania w sprawowaniu opieki zostaną  również przekazane do Sądu Rejonowego w Oświęcimiu Wydziału Rodzinnego i Nieletnich. Stan, w jakim mężczyzna sprawował opiekę, może świadczyć o jego uzależnieniu od alkoholu, więc odrębny wniosek zostanie również skierowany do Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

Foto: KPP w Oświęcimiu

Oświęcim

Oświęcim - najnowsze informacje

Rozrywka