czwartek, 13 lutego 2020 11:31

Dzień Bezpiecznego Internetu w Olkuszu

Autor Tomasz Stępień
Dzień Bezpiecznego Internetu w Olkuszu

Jak bezpiecznie korzystać z sieci, z jakimi zagrożeniami można się spotkać,  jak  się wtedy zachować,  gdzie szukać pomocy, to niektóre z tematów poruszanych w czasie spotkań z uczniami w ramach Dnia Bezpiecznego Internetu.

Jak co roku święto obchodzone jest 11 lutego w całej Europie.  Zostało one ustanowione z inicjatywy Komisji Europejskiej w ramach programu Safer Internet. Jego celem jest zwrócenie uwagi na kwestie bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocja pozytywnego wykorzystania Internetu.

Olkuska  policja włącza się w obchody tego święta. Policjantki z komendy w Olkuszu oraz dzielnicowi z Komisariatu Policji w Kluczach spotkali się z uczniami szkół z gminy Klucze oraz gminy Bolesław. Mundurowi przypominali o zasadach bezpieczeństwa, jakie obowiązują w sieci m.in. o prawach i o obowiązkach „cyfrowego” obywatela. Policjantki omówiły zagadnienia zwiane z cyberprzemocą oraz procedury postępowania wobec tych osób, które dopuściły się przestępstw w Internecie. Uczniowie chętnie dzielili się swoją wiedzą,  odpowiadali na pytania i uczestniczyli w konkursach przygotowanych przez policjantów. Laureaci konkursów otrzymali od policjantów nagrody. Wczoraj w spotkaniach z policjantami wzięło udział około 500 uczniów.

Wręczenie nagród laureatom konkursów

Info i fot: KPP w Olkuszu

Olkusz

Olkusz - najnowsze informacje