poniedziałek, 17 października 2022 14:08

Dzień Seniora i Miechowska Jesień Kultury

Autor Norbert Kwiatkowski
Dzień Seniora i Miechowska Jesień Kultury

Koncerty, zawody sportowe, warsztaty plastyczne, aktywności na świeżym powietrzu, a także  odkrywanie Miechowa na nowo – organizatorzy tegorocznych świąt senioralnych przygotowali liczne atrakcje i wydarzenia dla najstarszych mieszkańców gminy.

Rada Seniorów w Miechowie oraz Burmistrz Gminy i Miasta Miechów Dariusz Marczewski serdecznie zapraszają na Dzień Seniora oraz Miechowską Jesień Kultury, które odbędą się w tym roku w weekend 22 i 23 października. Na scenie Domu Kultury w Miechowie zaprezentują się m.in. lokalne zespoły senioralne, soliści oraz gwiazda wieczoru Zespół „Zbóje”.

Ponadto przez cały poprzedzający tydzień (17-21 października) będą odbywały się liczne zajęcia i aktywności dla seniorów z regionu – warsztaty „Profilaktyka nowotworowa”, fitness dla seniorów, Senioriada, spacer po Miechowie z przewodnikiem, warsztaty plastyczne czy tworzenie questu.
(Na niektóre zajęcia obowiązują zapisy).

Dodatkowo Centrum Kultury i Sportu zaprasza na bezpłatne korzystanie z groty solnej, Biuro Wystaw Artystycznych „U Jaksy” i Muzeum Ziemi Miechowskiej na bezpłatne zwiedzanie.

Więcej informacji i zapisy: Referat Spraw Społecznych, Kultury, Sportu i Współpracy z Organizacjami Pozarządowymi UGiM ul. H. Sienkiewicza 25.  pok. nr 214 oraz 215 (II piętro) tel. 41 383 00 40 (wew. 14) lub 534 533 551 oraz na plakacie.

Urząd Gminy i Miasta w Miechowie

Miechów - najnowsze informacje

Rozrywka