wtorek, 4 kwietnia 2023 13:48

Dzik na krakowskim osiedlu. Po spacerze, poszedł do apteki

Autor Patryk Trzaska
Dzik na krakowskim osiedlu. Po spacerze, poszedł do apteki

Na pewno nie tak wyobrażali sobie początek dnia mieszkańcy bloków przy ulicy Drukarskiej w Krakowie. Gdy ci szykowali się do wyjścia do pracy, na osiedlu pojawił się...dzik. To nie pierwszy taki przypadek w stolicy Małopolski.

Dziki pojawiły się na ulicy Drukarskiej w Krakowie dzisiaj (4 kwietnia) wczesnym rankiem. Ssaki udało się zarejestrować jednemu z mieszkańców, który udostępnił zdjęcia na facebookowej grupie. "Taki widok z rana przy ulicy Drukarskiej" – napisał.

Pod postem szybko pojawiło się wiele komentarzy. "Chodzą biedaki, bo nie mają się gdzie podziać, zabiera im się tereny zielone, zastępuje betonem, są zdezorientowane, i nie tylko dziki, ale tez lisy i sarny. Nawet łąki pod Solarisem już zabudowują. Niedługo, żeby zobaczyć kawałek zieleni trzeba będzie się wybrać do Lasu Wolskiego" – napisała jedna z Internautek. "Ten sam był dzisiaj koło apteki Ziko na Kobierzyńskiej" – komentowała inna.

Relację Internautów potwierdzają świadkowie, którzy mówią, że dzik po spacerze pomiędzy blokami na Drukarskiej wybrał się do okolicznej apteki. – To był niecodzienny widok. Aż nie byłem pewien, czy jeszcze nie śpię – śmiał się w rozmowie z Głos24 Pan Juliusz.

Służby radzą, aby zachować spokój podczas kontaktu z dzikami. Nie podchodzić, zaczepiać, głaskać czy robić zdjęć zwierzętom. Najlepiej powoli i spokojnie oddalić się od miejsca spotkania z dzikimi zwierzętami i powiadomić o tym fakcie odpowiednie służby.

fot. Google Street Map/Facebook

Kraków - najnowsze informacje

Rozrywka