piątek, 31 lipca 2020 09:27

Dziś w nocy rusza Bon Turystyczny! Co trzeba zrobić żeby go dostać?

Autor Wiktoria Mitura
Dziś w nocy rusza Bon Turystyczny! Co trzeba zrobić żeby go dostać?

Dzisiejszej nocy startuje Bon Turystyczny. Aby go uzyskać trzeba zarejestrować się na Platformie Usług Elektronicznych ZUS, ewentualnie skorzystać z Profilu Zaufanego. Bon 500 zł ma formę elektroniczną.

By otrzymać Bon Turystyczny należy arejestrować się na Platformie Usług Elektronicznych ZUS (PUE ZUS) lub skorzystać z Profilu Zaufanego, kwalifikowanego podpisu elektronicznego oraz niektórych systemów bankowości internetowej.

Bon 500 zł ma formę elektroniczną w postaci 16-cyfrowego kodu. Jak zapewniła Minister Rozwoju Jadwiga Emilewicz, już dziś w nocy kod może być aktywowany w systemie teleinformatycznym na stronie:

https://www.gov.pl/web/rozwoj/bonturystyczny    

Świadczenie przysługuje niezależnie od dochodu tym rodzinom, które posiadają przynajmniej jedno dziecko do 18 roku życia oraz  dzieciom, których rodzice pracują za granicą i pobierają tam zasiłki na dzieci wyższe niż 500 zł. Dzieciom z orzeczeniem o niepełnosprawności przysługuje dodatkowe 500 zł, co oznacza łączną kwota bonu 1000 zł.

Co najważniejsze, bony są zwolnione z podatku i można nim płacić wielokrotnie, aż do momentu wykorzystania całej kwoty jednak nie dłużej niż do 31 marca 2022 roku. Bon będzie można wykorzystać w Polsce. Obecnie trwają prace nad katalogiem bazy turystycznej. Koordynuje je Polska Organizacja Turystyczna: https://www.pot.gov.pl/pl

info: https://bonturystyczny.polska.travel/

Polska

Polska - najnowsze informacje