poniedziałek, 7 marca 2022 10:24

Faktoring online szybkie finansowanie faktur

Autor Artykuł sponsorowany
Faktoring online szybkie finansowanie faktur

Coraz większa liczba przedsiębiorstw, pomimo relatywnie wysokiego wolumenu zamówień cierpi na chroniczne zatory płatnicze. Niestety jest to rzeczywistość, z jaką zmagać muszą się niektóre branże na rynku. Czy istnieje jakikolwiek sposób na to, by polepszyć kondycję finansową przedsiębiorstwa? Warto rozważyć możliwość szybkiego finansowania faktur poprzez usługę faktoringu online.

Czym jest faktoring?

Na początku wyjaśnijmy, czym dokładnie jest faktoring. To usługa, w ramach której przedsiębiorca ma możliwość uzyskania natychmiastowej zapłaty za wystawioną fakturę. Zapewne niektórzy zastanawiają się, komu usługa faktoringu jest potrzebna, jeśli prędzej czy później kontrahent ureguluje zobowiązanie. Niestety w niektórych branżach zasady wystawiania faktur przewidują bardzo długie terminy zapłaty - 30, 60, a w niektórych sytuacjach nawet 180 dni. Jeśli więc małe rodzinne przedsiębiorstwo wystawiło 5 faktur z tak długim okresem płatności, a kontrahenci nie regulują płatności od razu, powstaje ryzyko braku środków finansowych na podstawową działalność operacyjną - tak zwany zator finansowy.

Faktoring to odpowiedź na potrzeby finansowe tych przedsiębiorstw. W ramach umowy faktoringu faktor, czyli Monevia wykupuje fakturę od klienta, regulując płatność z uwzględnieniem wyjątkowo niskiej prowizji. Następnie kontrahent, który jest zobowiązany do zapłacenia faktury, realizuje płatność już dla faktora.

Dla kogo faktoring do doskonałe rozwiązanie?

Faktoring to idealne rozwiązanie dla wszystkich przedsiębiorców, którzy ze względu na niską skalę działania mają problem z podjęciem nowych zleceń ze względu na brak środków, które niedługo powinny wpłynąć tytułem niezapłaconych faktur. Dzięki wykorzystaniu platformy Monevia pieniądze będą na naszym koncie jeszcze przed terminem zapłaty ustanowionym na dokumencie sprzedaży.

Usługa faktoringu online proponowana przez Monevia to także doskonała alternatywa w stosunku do tradycyjnych form finansowania jak kredyt firmowy. Faktoring online to minimum formalności ze strony przedsiębiorcy i błyskawiczny przelew środków na konto, co pozwoli dalej świadczyć swoje usługi.

Jaki faktoring wybrać?

Na co zwrócić uwagę, szukając najlepszej usługi faktoringu online? Przede wszystkim warunki faktora. Faktoring, jak dobrze wiadomo to usługa, w ramach której faktor pobiera prowizję za każdą przejętą fakturę. Warto rozeznać się w rynku i przekonać na własne oczy, że w tym obszarze faktoring online Monevia jest firmą niezwykle konkurencyjną.

Równie istotny czynnik co niskie ceny usługi to szybkość uzyskania zewnętrznego finansowania. Monevia stawia na minimum formalności. Wszystko jesteśmy w stanie zrealizować online. Jak sprzedać swoją pierwszą fakturę? To niezwykle proste. Wystarczy, że zarejestrujemy się na platformie Monevia, a następnie uzgodnimy warunki współpracy z ekspertami do spraw faktoringu. To moment, w którym możemy sprzedać swoją pierwszą fakturę, i cieszyć się środkami finansowymi na koncie.

Faktoring to jeden z najlepszych sposobów na zapewnienie sobie płynności finansowej oraz zaufania wśród kontrahentów. Tracimy zbyt dużo czasu i energii na realizację wielu formalności związanych z uzyskaniem dodatkowych pieniędzy? Z Monevią zaoszczędzimy nie tylko pieniądze, ale również i czas, który możemy poświęcić na budowanie własnej marki i rozwojowi firmy.

Finanse i Gospodarka

Finanse i Gospodarka - najnowsze informacje