wtorek, 16 czerwca 2020 11:33

Firma z Wieliczki buduje park linowy w Ptaszkowej

Autor Marzena Gitler
Firma z Wieliczki buduje park linowy w Ptaszkowej

Już za miesiąc Ptaszkowa wzbogaci się w kolejną atrakcję. Obok Centrum Sportów Zimowych powstaje park linowy w koronach drzew.

Park linowy będzie się składał się z 3 oddzielnych tras zamocowanych na różnych wysokościach dopasowanych do stopnia trudności:

Najłatwiejsza trasa będzie przeznaczona głównie dla dzieci, ale mogą z niej korzystać również osoby dorosłe. Do pokonania będzie 20 przeszkód.

Trasa standard to ścieżka linowa dla młodzieży i dorosłych, ale mogą z niej korzystać również dzieci. Tu również będzie 20 przeszkód, ale nieco trudniejszych niż te na trasie dziecięcej.

Trasa trudna przeznaczona będzie dla młodzieży i dorosłych, ale mogą z niej korzystać również sprawniejsze dzieci. Zaplanowano na niej 20 przeszkód o większym stopniu trudności niż na pozostałych trasach. Trasa będzie podzielona na dwa niezależne etapy: trasę do przejścia i pokonania 14 przeszkód oraz część zjazdową, składająca się z 6 przeszkód.

Park powstaje w lesie na terenie Centrum Sportów Zimowych w Ptaszkowej. Budowany jest z zachowaniem istniejącego drzewostanu. Trasy zostaną zamontowane na pniach na różnych wysokościach, w zależności od stopnia trudności. W sumie powstanie 60 przeszkód na trasach linowych o łącznej długości ok. 683 m.

Powstanie też naziemna trasa szkoleniowa, a wykonawca, którym została wyłoniona w przetargu firma Polskie Parki Linowe – Monika Legierska z Wieliczki zobowiązał się do przeszkolenia 8 pracowników CSZ, którzy będą pełnić funkcję instruktorów.

Umowę na budowę Parku Linowego podpisano 6 maja, a obiekt, którego budowa jest już zaawansowana, ma być gotowy do odbioru już 15 lipca.

Gepostet von CSZ Ptaszkowa am Donnerstag, 11. Juni 2020

Inwestycja, która kosztowała blisko 400 tys. zł została współfinansowana ze środków Unii Europejskiej z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich.

Trwa budowa parku linowego w Ptaszkowej

W CSZ Ptaszkowa będą kolejne atrakcje! Tym razem park linowy w koronach drzew. Powstanie także specjalna ścieżka, dzięki której chętni na skorzystanie z parku bezkolizyjnie dotrą na miejsce startu. Całościowy koszt inwestycji to około 400 tysięcy złotych. Znaczną część tej kwoty udało nam się uzyskać jako dofinansowanie z LGD Korona Sądecka. Jestem przekonany, że park linowy, który powstaje będzie jednym z ciekawszych w regionie za sprawą licznych stacji - przeszkód ale także niesamowitej trasie zjazdu tyrolką. Już na wakacjach nowa atrakcja będzie dostępna dla mieszkańców jak również turystów.

Gepostet von Jacek Migacz - Wójt Gminy Grybów am Freitag, 5. Juni 2020
Jestem przekonany, że park linowy, który powstaje będzie jednym z ciekawszych w regionie za sprawą licznych stacji – przeszkód ale także niesamowitej trasie zjazdu tyrolką. Już na wakacjach nowa atrakcja będzie dostępna dla mieszkańców jak również turystów - napisał na Facebooku wójt Gminy Grybów Jacek Migacz, który podkreślił, że znaczną część kosztów pokryje dofinansowanie uzyskane z LGD Korona Sądecka.

Warto dodać, że CSZ już jest otwarte, a wszystkie obiekty zostały zdezynfekowane dzięki pomocy OSP Ptaszkowa.

Dziękujemy Strażakom z OSP Ptaszkowa🚒👨‍🚒 za pomoc w przygotowaniu otwarcia siłowni zewnętrznej i zjeżdżalni w CSZ...

Gepostet von CSZ Ptaszkowa am Montag, 8. Juni 2020

Jedną z już dostępnych atrakcji jest wspaniała olbrzymia zjeżdżalnia.

Już można szaleć !!!🙃👧🧒👦👩👩‍🦱 Kochani ZJEŻDŻALNIA czynna codziennie (PN-ND) w godzinach 11:00 - 19:00 🤗👍 Pamiętajmy...

Gepostet von CSZ Ptaszkowa am Sonntag, 14. Juni 2020

foto: Andrzej Matuła

Nowy Sącz

Nowy Sącz - najnowsze informacje