piątek, 6 listopada 2020 11:13

Fitness Platinium mobilizuje Kraków: Potrzebujemy Waszego wsparcia!

Autor Marzena Gitler
Fitness Platinium mobilizuje Kraków: Potrzebujemy Waszego wsparcia!

Firma Fitness Platinium ponownie musiała zamknąć swoje siłownie. Nie poddaje się jednak. Zaprasza wszystkich do podpisywania petycji w obronie zamkniętych branż: eventowe, gastronomicznej, fitness i hotelarskiej.

"Drodzy Sportowcy, niestety nie mamy dobrych wieści. Od niedzieli (8 listopada) nasze Kluby Sportowe Platinium Fitness Aleja Pokoju 16, Platinium Fitness Lea 213, Platinium Fitness Zachodnia 27 KKF, The Legend zostają zamknięte do odwołania.
Wszystkie karnety zostaną automatycznie zawieszone od 8 listopada.
Ważne! Osoby, które zgłosiły zawieszenie karnetu do naszego Biura Obsługi Klienta, a nie otrzymały jeszcze potwierdzenia, informujemy – Wasze karnety zostaną zawieszone od 31 października, a o zawieszeniu poinformujemy Was mailowo.
Niestety to dla nas trudny moment, zależało nam na tym, by nasze kluby sportowe były dla Was otwarte. Jeszcze dzisiaj poinformujemy Was o powodach podjęcia takiej decyzji. Prosimy o cierpliwość, obserwujcie nasz profil.
Zapraszamy wszystkie osoby na pożegnalny trening. Jesteśmy otwarci do soboty, do godz 20:00, a klub Fitness Platinium Aleja Pokoju do 22:00. Do zobaczenia!" - napiała firma.

Siłownie znowu zamknięte!

Przypominamy, że siłownie były zmknięte od 13 marca do 6 czerwca. Zostały otwarte w ramach tzw. IV etapu znoszenia obostrzeń, nadal jednak obowiązywały w nich rygorystyczne limity osób i reżim sanitarny.

Od 8 sierpnia w Polsce rząd wprowadził podział na strefy żółte i czerwone (w zależności od liczby nowych zakażeń koronawirusem). W czerwonych strefach obowiązywał m.in. zakaz funkcjonowania siłowni. Kraków znalazł się w niej 17 października, a od soboty, 24 października wprowadzono ją w całym kraju. Znów zawieszona została działalność basenów, aquaparków i siłowni. Zamknięcie wywołało protesty branży i środowiska sportowego i ograniczenia te zmodyfikowano w rozporządzeniu, zezwalając na uprawienie sportu osobom przygotowującym się do do zawodów oraz w ramach zajęć zorganizowanych.

Kraków. Zamiast siłowni będzie kościół?
“Kościół Zdrowego Ciała” to nowe miejsca na mapie Krakowa. Właściciele siłowni, oburzeni kolejnym zamknięciem ich firmy, mają pomysł na obejście rządowych zakazów.
Kraków: W sobotę otworzą siłownie? Branża fitness jest po konsultacjach z rządem
O konsultacjach poinformowała sieć siłowni Platinium Fitness Club na swoim facebookowym profilu. Zgodnie z nowymi obostrzeniami od minionej soboty (17 października) w całym kraju zamknięte zostały siłownie i kluby fitness. Na facebookowym profilu sieci Platinium Fitness Club pojawiła się informacja…

Fitnes Platinium wykorzystało tę możliwość otwierając kilka klubów w Krakowie.

Dzisiaj wielki dzień! Kluby sportowe Fitness Platinium (Platinium Fitness Lea 213, The Legend, Platinium Fitness...

Opublikowany przez Platinium Fitness Club Piątek, 30 października 2020

Teraz kluby ponownie zamknięto do odwołania. Co ciekawe, jak wyjaśnia właściel sieci siłowni Bartosz Gibała siłownie zamknieto bo... miały za niskie sufity i były pretekstem do wyjścia z domu.

Dlaczego zamknięto siłownie?

"Niestety, osoby rządzące też nie mają wiedzy na temat branży fitness. Były „niskie sufity” jako element ryzyka w klubach fitness. Dwa dni temu padły kolejne niezrozumiałe argumenty. Kluby maja być zamknięte nie dla dlatego, że są problemem i ryzykiem, ale problemem jest to, jak Ty, Kliencie, się dostajesz do klubu – to jest element ryzyka. Nie polemizuję, nie oceniam – jest mi po prostu z tym źle, bo wiem, po co każdego dnia przychodzimy do pracy i co jest naszym celem.Trzeci kryzys to kryzys legislacyjny. Prawo dzisiaj jest ustanawiane z dnia na dzień, w pośpiechu, często bardzo nieprecyzyjnie. Ustanawiane są kolejne mechanizmy karania przedsiębiorców idące w skutkach bardzo daleko – przede wszystkim pod kątem finansowym, ale też karnym. Ilu prawników, tyle opinii na każdy temat. Rozporządzenia są zmieniane co kilka dni…. W sferze tej panuje chaos i ogromna niepewność, która może być w skutkach bardzo poważna. Rozporządzenia wchodzą w życie w ostatniej chwili, nie są konsultowane. Chcąc prowadzić firmę zgodnie z prawem, które jest nieprecyzyjne, jedyne, co pozostaje, by mieć pewność, że się go nie narusza, to zaprzestać działalności. Brzmi to strasznie, ale jest to prawdziwe.Prowadzę firmę od 13 lat. Doświadczaliśmy w tym czasie naprawdę wielu trudnych sytuacji. Zawsze udawało nam się wyjść z każdej, nawet tej najtrudniejszej, ale znaliśmy zasady gry. Dzisiaj zasady są, ale nikt do końca nie wie, jak je rozumieć" - napisał Bartosz Gibała.

Poświęćcie chwilę i przeczytajcie poniższy list, który przygotował dla Was Prezes Fitness Platinium Pan Bartosz Gibała....

Opublikowany przez Platinium Fitness Club Piątek, 6 listopada 2020

Właściciele się nie poddają i przygotowali petycję, którą można podpisać w różnych miejscach Krakowa.

Jak pomóc siłowniom?

"To dla nas wszystkich ciężki czas, ale musimy działać razem, by nasze ulubione miejsca nie przestały istnieć! Fitness Platinium mobilizuje Kraków! To dla nas niezwykle ważna sprawa, bo w tej branży działamy już od 12 lat!

To właśnie ten moment, w którym potrzebujemy Waszego wsparcia! Jak możesz pomóc? Od piątku do niedzieli (6 - 8.11) przyjdź do klubu sportowego Platinium Fitness Aleja Pokoju 16, Platinium Fitness  Lea 213, Platinium Fitness Zachodnia 27 KKF lub The Legend . Podpisz kartę z petycją. Wrzuć ją do urny znajdującej się w recepcji. Treść petycji możesz przeczytać już teraz tutaj: https://bit.ly/2TXUosE

UWAGA: Podpisy będziemy zbierać w różnych punktach Krakowa! Tutaj znajdziesz listę miejsc, w których nas spotkasz: https://bit.ly/3mUvSox

Nie zapomnij dołączyć do wydarzenia! Pokażmy, że wspólnie możemy zdziałać wszystko! https://fb.me/e/2xit1mDS3 Pamiętaj o zachowaniu zasad bezpieczeństwa i dystansu społecznego. Jeśli możesz, zabierz własny długopis.

Teraz jesteśmy #silniejsirazem bardziej, niż kiedykolwiek!"

Dzisiaj wielki dzień! Kluby sportowe Fitness Platinium (Platinium Fitness Lea 213, The Legend, Platinium Fitness...

Opublikowany przez Platinium Fitness Club Piątek, 30 października 2020

Na dziś również zaplanowany jest protest w Warszawie przedstawicieli branży eventowe, gastronomicznej, fitness i hotelarskiej.

SPOTKANIE BRANŻ ZAMKNIĘTYCH
Witajcie ! Z tego co widzimy wielu z Was w ciągu ostatnich dni aktywnie spaceruje przy zachowaniu reżimu sanitarnego, budując swoją odporność! Bardzo się to chwali, bo w zdrowym ciele zdrowy duch! Niestety w branży *eventowej / gastro / hoteli i fitness duch i nastrój szoruje po podłodze, a mopy n…

Gdzie można podpisać petycję w obronie zamkniętych branż?

Poetycję można podpisać:

  • w godz. 8:15 – 10:00- Błonia, okolice parkingu Kina Kijów lub parkingu Cracovii
  • w godz. 10:30 – 12:30 – okolice Ronda Grunwaldzkiego – Centrum Kongresowe ICE
  • w godz. 13:00 – 14:30 – parking M1 przy Alei Pokoju
  • w godz. 15:00 – 16:00 – parking przy Fitness Platinium Bratysławska 4
  • w godz. 16:30 – 17:30 – parking przy Ikei

Podane godziny są orientacyjne i mogą ulec zmianie - informują organizatorzy.

zobacz też:

Kraków. Gastroprotest na Rynku. Czego domaga się braża dotknięta przez lockdown?
Przedstawiciele branży gastronomicznej w całej Polsce zorganizowali dziś Gastroprotes “Czarna Polewka dla Rządu RP”. Akcja protestacyjne zorganizowano w 17 miastach w Polce, m.in w Krakowie.
koronawirus najnowsze informacje
Kraków

Kraków - najnowsze informacje