środa, 9 września 2020 12:31

Forum Ekonomiczne nie wróci do Krynicy-Zdroju?

Autor Aleksandra Tokarz
Forum Ekonomiczne nie wróci do Krynicy-Zdroju?

Forum Ekonomiczne odbywało się w Krynicy Zdroju nieprzerwanie od 1992 roku. W tym roku, z powodu wprowadzonych na terenie powiatu nowosądeckiego dodatkowych obostrzeń, impreza została przeniesiona do Karpacza. Czy Forum Ekonomiczne wróci do Krynicy?

-Powrót Forum Ekonomicznego z Karpacza do Krynicy wcale nie jest dziś przesądzony – przekonywał szef Instytutu Studiów Wschodnich, który jest organizatorem tej imprezy.

W tym roku kończy się umowa zawarta w tej sprawie pomiędzy Instytutem a województwem małopolskim i miastem Krynica. Zygmunt Berdychowski, szef Instytutu Studiów Wschodnich, stawia konkretne warunki. Województwo i miasto muszą zabezpieczyć odpowiednią infrastrukturę kongresową. Jeżeli to się nie stanie Forum znajdzie sobie inne miejsce. Jak tłumaczy Berdychowski chodzi o nowe centrum kongresowe lub konkretną ofertę, związaną z obiektami tymczasowymi.

Swoją opinię na ten temat wyraził marszałek małopolski Witold Kozłowski. Budowa nowego centrum raczej nie wchodzi w grę z uwagi na koszty inwestycji i problemy związane z jego ewentualnym utrzymaniem. Małopolscy samorządowcy zapewniają, że nie będzie możliwości współfinansowania imprezy, która odbywa się poza Małopolską.

Tymczasem kryniccy radni chcą, aby Forum Ekonomiczne wróciło do uzdrowiska. W tej sprawie powstała interpelacja, skierowana do burmistrza miasta.

-Forum Ekonomiczne to najważniejsze wydarzenie świata polityki, biznesu i mediów, to reklama i promocja Krynicy na skalę ogólnokrajową i międzynarodową. W czasie Forum i Festiwalu Biegowego obiekty turystyczne są w pełni obłożone, co bezpośrednio i pośrednio wpływa na życie mieszkańców Krynicy. O tym, jakie znaczenie ma Forum Ekonomiczne świadczy fakt, że wiele miast w Polsce zabiega o jego organizację - czytamy w interpelacji.

Radni chcą uzyskać od burmistrza odpowiedź na pytanie kiedy samorząd przystąpi do rozmów w sprawie kontynuowania Forum w Krynicy.

fot. Forum Ekonomiczne

Nowy Sącz

Nowy Sącz - najnowsze informacje