piątek, 30 września 2022 10:27

Fotowoltaika i pompa ciepła to ochrona przed podwyżkami energii elektrycznej w Nowym Sączu

Autor Artykuł sponsorowany
Fotowoltaika i pompa ciepła to ochrona przed podwyżkami energii elektrycznej w Nowym Sączu

Rachunki eksploatacyjne rosną z każdym miesiącem. Koszt energii elektrycznej i cieplnej jest ogromny, co bez wątpienia odbija się na portfelach wszystkich Polaków. Warto więc znaleźć sposób na to, by obniżyć je do minimum – np. z pomocą fotowoltaiki lub wykorzystując pompy ciepła. Nowy Sącz jest jednym z miast, w którym możesz spotkać zespół doradców Techniczno-Handlowych Vosti. Skontaktuj się z nami i umów się na wizytę specjalisty w Twoim domu. Wspólnie znajdziemy idealne rozwiązanie wielu problemów.

Fotowoltaika – Nowy Sącz z Vosti

Chcesz cieszyć się niezależnością energetyczną w tych ciężkich czasach? Zależy Ci na tzw. zielonej energii? Sprawdź, co do zaoferowania ma fotowoltaika! Nowy Sącz to miejscowość, w której Doradcy Techniczno-Handlowi Vosti przyjadę pod wskazany adres i zaproponują system pokrywający zapotrzebowanie energetyczne dla Twojej nieruchomości.

Dobór i rozmieszczenie paneli PV wymaga jednak wiedzy oraz umiejętności wynikających z doświadczenia. Warto więc korzystać z pomocy ekspertów, którzy podczas wizyty w miejscu, w którym panele fotowoltaiczne zostaną zamontowane, oceni ich potencjał i dokładne rozmieszczenie – w końcu często uwarunkowane jest ono konstrukcją dachu, czy położeniem obiektu.

Więcej na temat montażu i aspektów technicznych fotowoltaiki, znajdziesz na blogu Vosti. Skorzystaj z wiedzy, która jest tam przekazywana.

Sprawdź ofertę firmy Vosti!

Pompy ciepła zasilane panelami PV – Idealne połączenie

Koszt rachunków za prąd elektryczny to nie wszystko, co może obecnie przerażać Polaków. Pozostaje jeszcze energia grzewcza – zwłaszcza jeśli zimowe temperatury będą o wiele niższe niż w poprzednich sezonach. Warto więc wykorzystać w tym celu pompy ciepła. Małopolskie to województwo, które szybko rozwija swoją infrastrukturę odnawialnych źródeł energii. Jeśli więc również tu mieszkasz, już teraz możesz dołączyć do grona konsumentów.

Pompy ciepła to urządzenia, które pobierają energię cieplną z ziemi, wody lub powietrza. Żeby mogły jednak działać w sposób efektywny, muszą być one zasilane przy użyciu energii elektrycznej. Jeśli będzie ona pochodzić z sieci energetycznej, zużycie prądu będzie zbliżone do zużycia energii przy ogrzewaniu nieruchomości piecem elektrycznym. Rozwiązaniem tego problemu może być zatem połączenie paneli fotowoltaicznych z pompami ciepła. Jeśli energia zasilająca system grzewczy będzie pochodzić z instalacji PV, Ogrzewanie domu, mieszkania lub innych obiektów wraz z wodą użytkową stanie się niemal bezkosztowe. Obowiązkowe będą wyłącznie regularne przeglądy stanu technicznego realizowane przez wyspecjalizowanych fachowców. Jest to jednak ułamek ceny w porównaniu z rachunkami eksploatacyjnymi lub wartością opału.

Chcesz dowiedzieć się więcej na temat oferty Vosti? Szczegółowe informacje i dane kontaktowe znajdziesz na stronie internetowej Vosti.pl – gdzie dzielimy się również wiedzą w zakładce blog. Nie czekaj i skontaktuj się z nami już teraz.

Nowy Sącz

Nowy Sącz - najnowsze informacje