wtorek, 23 stycznia 2024 15:22

Galeria Rozproszona - tworzą dzieła w przestrzeni miejskiej! Nowy projekt w Krakowie

Autor Katarzyna Domagała
Galeria Rozproszona - tworzą dzieła w przestrzeni miejskiej! Nowy projekt w Krakowie

W Krakowie powstał nowy projekt artystyczny, dzięki któremu będziemy mogli oglądać w przestrzeni miejskiej dzieła młodych adeptów sztuki. Artyści i kuratorzy działają pod szyldem "Galeria Rozproszona".

Właśnie wystartowaliśmy z nowym artystycznym projektem, promującym sztukę młodych artystów - GALERIĄ ROZPROSZONĄ. Powstała ona specjalnie, żeby zaoferować przestrzeń ekspozycyjną i możliwości pokazania prac poczatkującym artystom oraz ułatwić im start na trudnym rynku sztuki - mówią twórcy przedsięwzięcia.

Galeria Rozproszona to efekt połączonych sił kilku podmiotów: nad artystyczną stroną trzyma pieczę krakowska ASP, a Fundacja Tytano wraz z krakowskim oddziałem Polskiego Związku Firm Deweloperskich dbają o to, żeby nie zabrakło przestrzeni i okazji do spotkań z młodą sztuką.

Jeden z efektów działania Galerii Rozproszonej / Fot.: Galeria Rozproszona

Sztuka w mieście

Galeria Rozproszona to unikalny projekt wspierający młodych artystów poprzez prezentację ich prac w różnych, często tymczasowych, zmieniających się i rozproszonych po mieście przestrzeniach.

Galeria Rozproszona w telegraficznym skrócie to sztuka pojawiająca się w różnych lokalizacjach miejskich - tłumaczą twórcy.
Artyści przygotowują się do pracy / Fot.: Galeria Rozproszona
Projekty / Fot.: Galeria Rozproszona
Artyści podczas tworzenia dzieła / Fot.: Galeria Rozproszona
Nasze ruchome wystawy przenoszą sztukę do niekonwencjonalnych miejsc, łącząc świat sztuki  i biznesu w inspirującą całość. Mimo, iż często zaskakujące i nieoczywiste, czy nietypowe, ale zawsze otwarte na działania artystyczne i sztukę angażującą odbiorcę i wpisaną w charakter danego miejsca - mówią twórcy przedsięwzięcia.

Więcej na www.galeriarozproszona.pl.

Kraków - najnowsze informacje

Rozrywka