poniedziałek, 31 stycznia 2022 12:44

Gaz łzawiący zamiast gotówki za telefony. Napad rabunkowy w Gdowie

Autor Marzena Gitler
Gaz łzawiący zamiast gotówki za telefony. Napad rabunkowy w Gdowie

Mieszkaniec gminy Gdów spodziewał się kupca, chętnego na zakup wystawionych przez niego na portalu na sprzedaż telefonów. Tymczasem młody mężczyzna wyrwał mu je, potraktował go gazem i odjechał w siną dal.

30-letni mieszkaniec gminy Gdów 17 stycznia umówił się na swojej posesji z potencjalnym kupcem dwóch wystawionych przez niego na portalu telefonów o wartości ok. 9 tys. zł. Klient nie miał jednak zamiaru płacić za wylicytowane przedmioty. W pewnym momencie wyrywał je właścicielowi z ręki, wsiadł do samochodu i odpalił silnik. Gdy sprzedawca chciał go zatrzymać, przez okno użył wobec niego gazu łzawiącego i odjechał.

Poszkodowany zgłosił sprawę na policję. Funkcjonariusze ustalili , że sprawcą jest 21-letni mieszkaniec Katowic i wytropili go w Krakowie, gdzie 19 stycznia został zatrzymany i usłyszał zarzut kradzieży rozbójniczej. 21 stycznia na wniosek myślenickiej prokuratury sąd zastosował wobec 21-latka trzymiesięczny areszt tymczasowy. Mężczyźnie grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

fot. pixabay

Wieliczka

Wieliczka - najnowsze informacje