czwartek, 11 kwietnia 2024 05:37

Gdy zobaczyli, jak wskakuje do wody, bez wahania ruszyli za nim. Pomimo silnego nurtu rzeki...

Autor Mirosław Haładyj
Gdy zobaczyli, jak wskakuje do wody, bez wahania ruszyli za nim. Pomimo silnego nurtu rzeki...

2 kwietnia policjanci z komisariatu w Kalwarii Zebrzydowskiej pomogli 30-latkowi w kryzysie emocjonalnym. Mężczyzna, chcąc popełnić samobójstwo, skoczył z brzegu do rzeki.

We wtorek (2 kwietnia) policjanci z Kalwarii Zebrzydowskiej otrzymali zgłoszenie o 30-letnim mężczyźnie, który, będąc w kryzysie emocjonalnym, chce skoczyć do rzeki. Do sytuacji miało dojść na terenie gminy Lanckorona.

-Dyżurny natychmiast rozpoczął działanie. O zgłoszeniu poinformował wszystkie patrole Policji, które podjęły próbę odnalezienia mężczyzny. W poszukiwania byli również zaangażowani strażacy z Państwowej Straży Pożarnej w Wadowicach i Myślenicach, druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Izdebniku i Biertowicach, a także policjanci z myślenickiej komendy. W trakcie penetracji terenu, funkcjonariusze sprawdzali m.in. rejony mostów w Izdebniku

-przekazują policjanci.

Policjanci, sprawdzając ulice przyległe do rzeki Harbutówka,  zauważyli stojącego na brzegu mężczyznę, który nagle wskoczył do wody.

-Tego dnia nurt rzeki był silny i poziom wody wysoki. Mundurowi nie wahając się ani chwili wskoczyli za nim i wyciągnęli go na brzeg

-przekazali policjanci.

Niestety, chwilę po wyciągnięciu mężczyzny na brzeg, jego stan się pogorszył. Mundurowi, czekając na karetkę, udzielili mu pierwszej pomocy przedmedycznej, co zapobiegło tragedii. 30-latek w porę trafił pod opiekę lekarzy.

-Ta sytuacja miała swój szczęśliwy finał. Pamiętajmy jednak, że każdy z nas może mieć słabsze chwile. Czasem myślimy, że nic gorszego nie może nas już spotkać i nie wiemy, jak poradzić sobie z przytłaczającymi nas problemami. Zawsze możemy zwrócić się do osób, które pomogą nam przejść przez ciężki okres w życiu. Najlepiej nawiązać kontakt ze specjalistami. Na terenie każdego powiatu znajduje się wiele instytucji pomocowych, m.in. powiatowe centra pomocy rodzinie, ośrodki interwencji kryzysowej oraz ośrodki pomocy społecznej czy poradnie psychologiczne, których przedstawiciele są gotowi pomóc w rozwiązaniu trudnych sytuacji życiowych, zanim dojdzie do tragicznych w skutkach zdarzeń

-apelują policjanci.

Na terenie Wadowic, pomocy i wsparcia w kryzysie udziela np. Ośrodek Interwencji Kryzysowej w Radoczy, ul. Dworska 9, 34-100 Radocza, tel. 33 873 10 01, e-mail: kontakt@oikradocza.pl lub Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Wadowicach, ul. Adama Mickiewicza 15, 34-100 Wadowice, tel. 33 870 90 00, e-mail: http://pcpr-wadowice@pcpr-wadowice.pl.

Inf.: policja

Wadowice

Wadowice - najnowsze informacje

Rozrywka