środa, 27 maja 2020 10:09

Gdzie wyjechać z psem? Nasze inspiracje

Autor Artykuł sponsorowany
Gdzie wyjechać z psem? Nasze inspiracje

Planujesz wakacyjny wypoczynek, jednak nie wyobrażasz sobie go bez swojego ukochanego zwierzaka? O czym pamiętać, zabierając na wyjazd pupila? Jak przygotować się do wspólnej podróży? Oto nasze wskazówki.

Planujesz wakacyjny wypoczynek, jednak nie wyobrażasz sobie go bez swojego ukochanego zwierzaka? O czym pamiętać, zabierając na wyjazd pupila? Jak przygotować się do wspólnej podróży? Oto nasze wskazówki.

Podróżowanie z psem - przyjemność czy wyzwanie?

Nadchodzi czas urlopu, a Ty zastanawiasz się - gdzie na wakacje z psem? Możliwości jest wiele, ale warto zwrócić uwagę nie tylko na własne upodobania, ale także na potrzeby zwierzaka. Nie każdy pies jest miłośnikiem długich wędrówek czy wielogodzinnego wypoczynku na plaży.

Wyjazd w góry

Jeśli pies ma dobrą kondycję i jest ruchliwy, dobrą opcją na wypoczynek mogą okazać się góry. Warto jednak zorientować się, czy dany region jest przyjazny czworonogom. W niektórych miejscach, np. parkach narodowych, czy rezerwatach przyrody, może obowiązywać zakaz wprowadzania psów. Ważny jest także sprzęt. Na szlaku idealnie sprawdzą się szelki i smycz z amortyzatorem, a niektórych także - kaganiec. Podczas spacerów z psiakiem, warto mieć także zawsze przy sobie coś na ząb dla zwierzaka – specjalne smakołyki.

Wyjazd za granicę

Jeśli planujesz wyjazd za granicę, ważne są dokumenty - zaświadczenie o szczepieniu przeciwko wściekliźnie oraz paszport. Szczegółowe przepisy mogą różnić się w zależności od kraju, nawet jeśli państwa, które planujesz odwiedzić, znajdują się w Unii Europejskiej. Warto więc przed podróżą porozmawiać z weterynarzem i opowiedzieć mu o celu podróży. Lekarz powinien wyjaśnić, co będzie potrzebne, aby wyjechać.

Mazurskie łono natury

A może twój pupil będzie się czuł swobodnie na łonie natury? Mazury – rzeki, lasy i jeziora to idealne miejsce do spędzania czasu z psem. W przeciwieństwie do wyjazdów zagranicznych, mazury to miejsce, które możesz odwiedzić bez posiadania specjalnych dokumentów. Możesz tu przebywać z dala od ludzi i cywilizacji, co może być utrudnione w nadmorskich miejscowościach, a kondycja psa nie będzie potrzebna. W zależności od tego, gdzie chcemy wyjechać jako nocleg mogą sprawdzić się namiot, hotel, domek czy prywatna kwatera. Głównym zagrożeniem dla psa mogą okazać się kleszcze lub inne owady.

Podróże z psem nie muszą być trudne, uciążliwe czy trudno dostępne. Warto pamiętać jednak o kilku ważnych kwestiach i wyposażyć się w przydatne gadżety. Upewnij się, że w zarezerwowanej kwaterze znajdują się także legowiska dla psów. Planując podróże z psem, warto mieć także wózek dla psa, który sprawdzi się w czasie zarówno bliższych, jak i dalszych wycieczek.

Wyjazd nad morze

A co z morzem? Nadmorskie kurorty mogą być przyjemne dla człowieka, jednak dla psa mogą stanowić swego rodzaju zagrożenie. Największym z nich jest piasek – po jego spożyciu psa mogą dopaść zaparcia. Inna pułapka to słona woda, która wypita przez psa może powodować biegunkę. Warto więc przygotować się odpowiednio do wizyty na plaży. Przygotuj zapas słodkiej wody i co najważniejsze - pamiętaj, aby na plaży pies miał zapewniony cień. Nawet jeśli Ty uwielbiasz się opalać, psy raczej nie są miłośnikami leżenia bezczynnie na plaży. Pamiętajmy o tym, planując wypoczynek.

Turystyka

Turystyka - najnowsze informacje