piątek, 22 marzec 2019 16:00

Libiąż: w kwietniu rusza cykl Marszów Nordic Walking

Napisała

Już 13 kwietnia br. zainaugurowany zostanie cykl Marszów Nordic Walking pn. „50 km Pięćdziesięciolecia”, organizowanych z okazji przypadającego na ten rok Jubileuszu 50-lecia uzyskania praw miejskich przez Libiąż.

Uczestnicy do pokonania będą mieli dystans 50-km, rozłożony na pięć imprez zorganizowanych w Libiążu, Żarkach, Gromcu i Kosówkach. Każdy z marszów odbędzie się na dystansie 10 km i rozpocznie się o godz. 10:00. Wcześniej od godz. 9:30, na indywidualną prośbę, przed każdym z marszów, możliwy jest krótki kurs techniki prawidłowego marszu z kijami.
Cykl zainaugurowany zostanie w sobotę 13 kwietnia marszem w Libiążu, ze startem i metą przy LCK (Libiąż ul. Górnicza 1).
Druga impreza zostanie zorganizowana 1 maja przy Domu Kultury w Żarkach (ul. Klubowa 6). W sobotę 1 czerwca uczestnicy pomaszerują w Gromcu (zbiórka przy Świetlicy LCK przy ul. Traugutta 1), a 31 sierpnia w Kosówkach (start świetlica LCK ul. Wilcza 9).
Zakończenie cyklu przewidziane jest podczas imprezy w Libiążu 21 września (start i meta przy LCK).
Dla wszystkich, którzy przemaszerują 50 km podczas pięciu okolicznościowych imprez Nordic Walking przewidziano pamiątkowe dyplomy i medale 50-lecia Libiąża. Po każdym z marszów na uczestnicy mogą liczyć na regeneracyjny gorący poczęstunek. Serdecznie zapraszamy.

Program Jubileuszowych Marszów Nordic Walking „50 km Pięćdziesięciolecia” (wszystkie o godz. 10:00):
1. Marsz w Libiążu – 13 kwietnia (start i meta LCK, Libiąż ul. Górnicza 1)
2. Marsz w Żarkach – 1 maja (start i meta Dom Kultury w Żarkach, Żarki ul. Klubowa 6)
3. Marsz w Gromcu – 1 czerwca (start i meta Świetlica LCK, Gromiec ul. Traugutta 1)
4. Marsz w Kosówkach – 31 sierpnia (start i meta Świetlica LCK, Kosówki, ul. Wilcza 9)
5. Marsz w Libiążu – 21 września – (start i meta LCK, Libiąż ul. Górnicza 1) zakończenie i podsumowanie cyklu.

Info: UM Libiąż

Mądry Natalia

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.