piątek, 19 kwietnia 2024 07:56

Oszuści tym razem "wygrali". Dwóch seniorów straciło dorobek życia

Autor Norbert Kwiatkowski
Oszuści tym razem "wygrali". Dwóch seniorów straciło dorobek życia

Dwójka seniorów z powiatu chrzanowskiego przekonała sie o bezwzględności oszustów. W pierwszym przypadku złodziej podał się za hydraulika, w drugim oszustka udawała panią adwokat.

Obie sytuacje miały miejsce 16 kwietnia. Ponad 44 tysiące złotych stracił starszy mężczyzna wraz ze swoją małżonką, po tym jak do mieszkania wpuścili osobę podającą się za pracownika wodociągów. Pseudo fachowiec, zamiast sprawdzić stan licznika, zabrał z saszetki zgromadzone oszczędności.

Druga historia pochodzi z Trzebini. W godzinach popołudniowych na policję zgłosiła się starsza pani, która dała się oszukać metodą na tzw. wypadek. Według jej relacji, na telefon stacjonarny zadzwoniła podająca się za adwokatkę oszustka i zażądała znacznej sumy pieniędzy za ukrycie wypadku, który miała spowodować córka pokrzywdzonej.

Kobieta bez wahania spakowała ponad 200 tys. złotych  i przekazała je osobie, która zgłosiła się po odbiór gotówki. Gdy córka seniorki wróciła do domu, szybko zorientowała się, że jej mama padła ofiarą oszustwa...

Foto: unsplash/zdjęcie poglądowe

Chrzanów - najnowsze informacje

Rozrywka